Üksikkandidaat Raimond Ellik kaalub Eestist lahkumist (30)

Üksikkandidaat Raimond Ellik kaalub Eestist lahkumist

RAIMOND ELLIK: Ühistu piimafarmi juures, mille seinamaalingud tegi aastaid tagasi karjatalitaja põhikooliealine tütar Malle Raet.
Foto: Egon Ligi

Salme Põllumajanduse OÜ juht Raimond Ellik osutus lõppenud valimistel saarte ja Läänemaa valmisringkonnas kõige edukamaks üksikkandidaadiks, kogudes 447 häält, millest parlamenti pääsemiseks jäi aga väheks.

“Eks ta nii pidigi tegelikult minema, kui vaadata, et isegi Leo Kunnas, kellel oli suurem valijaskond ja rohkem aega kampaaniaga tegeleda, jäi enam kui 3000 häälega riigikogust välja,” märkis Raimond Ellik.

Elliku sõnul ei kavatse ta liituda ühegi erakonnaga ega kandideeri nelja aasta pärast enam tõenäoliselt ka riigikokku. “Olen selleks ajaks ilmselt Eesti riigi tolmu jalgelt pühkinud ja läinud välismaale pensionit teenima,” üllatas Ellik, keda häirib eelkõige ulukikahjude teema tõstatamise eest talle osaks saanud kriitika. “Ma ei usu, et ma siia Eesti riiki elama jään,” kordas teenekas põllumees, kelle mõtteid seoses ulukikahjudega leiab lugeja tänase lehe arvamusküljelt.

Riigikogu valimistest rääkides märkis Raimond Ellik, et samal ajal kui riigikogu saadikud käisid isegi oma tööajast inimesi agiteerimas, möödus tema valimiskampaania aeg suuresti igapäevast tööd tehes. “Üldiselt töökoormus laudas ei vähenenud, vaid siis, kui pidin paar korda Tallinnas käima, lüpsis mullikatalitaja õhtul ja hommikul lehmad ära,” rääkis piimatootja.

Valimiste peale üle 3800 euro isiklikku raha kulutanud Elliku sõnul kujunesid kulud suuremaks, kui ta algul eeldas, mistõttu ei saanud ka meedias kuigi palju reklaamipinda osta. “Ma maksin arved kinni enda töötasust ja ega põllumehe teenistus ei ole ju nii suur,” märkis Ellik. “Olukorras, kus erakondadel on kasutada miljoneid, ei saagi minusugune väike põllumees konkureerida, aga vähemalt sain oma mõtted südame pealt ära rääkida ja minu jaoks on see üsna oluline,” lisas ta.

Ellik ei osanud öelda, mida ta tagantjärele targana oma valimiskampaanias teisiti teeks, sest üldiselt on inimesed arvamusel, et üksikkandidaat riigikokku ei pääse. “Paljud vaatasid mulle otsa ja ütlesid, et nad hääletaksid minu poolt hea meelega ja toetavad ka mu mõtteid, aga nad ei usu, et üksikkandidaat sisse saab,” tõdes põllumees. “Kui vaadata valmistulemusi Eestis, siis 11 protsenti valijate hääli läks ju üldse kaduma ning Saaremaal on see protsent vist isegi suurem veel,” lisas ta.

Ennustatavalt Reformierakonnast ja IRL-ist loodava võimuliidu maaelupoliitikasse suhtub Ellik skeptiliselt, sest mõlemad erakonnad on tema hinnangul kandnud esmajoones hoolt kõrgklassi heaolu eest ega ole maainimesest väga hoolinud. “Ma ei usu, et seal tegelikult midagi paremuse poole muutub, kuid loodan, et Keskerakond ja sotsid teevad opositsioonis rohkem häält,” nentis ta. Arvestades, et 2014. aastast algab Euroopa Liidus uus finantsperiood, pelgab Ellik, et IRL-i ja reformistide koalitsioon ei pruugi põllumajanduspoliitika kujundamisel piisavalt lõikava häälega Eesti huvide eest väljas olla.

Samas lisas Raimond Ellik, et seni ametis olnud põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder on olnud üsna hea põllumajandusminister, kuid kahjuks pole Seederi jätkamine uues valitsuses üldsegi kindel. “Pooldan, et ta jääks edasi, sest ta on asjaga üsna kursis ja palju teinud maamehe toetuseks,” tunnustas Salme POÜ juht.

Print Friendly, PDF & Email