Merekultuuri selts tähistas aastapäeva külalistega Gotlandilt

Merekultuuri selts tähistas aastapäeva külalistega Gotlandilt

OJAMAALANE JA SAARLANE: Naljavaesed pole neist kumbki. Ülo Roos on igatahes midagi niisugust öelnud, mis on Riina Noodapera naerma ajanud.
Foto: Aare Laine

Saaremaa merekultuuri selts võõrustas vabariigi aastapäeval Gotlandi saarel tegutseva Eesti seltsi juhatuse liikmeid Riina Noodaperat ja tema kaasat Anders Nilssoni.

Rootsist Saaremaale sõitnud abielupaar osaleb Kuressaares mitmel arutelul, kus päevakorras kaht saart ühendavad koostööprojektid. Neljapäeval ülikoolide keskuses toimunud merekultuuri seltsi pidulikul koosolekul pakuti kokkutulnuile lisaks vaimutoidule ehk huvitavatele ettekannetele maitsvaid kringleid ja kohvi. Jaanuari- ja veebruarikuu juubilarid läksid koju kingituseks saadud lilledega.

Ajaloolise ülevaate Eesti Vabariigi algusaastatest ja taasloomisest tõid kuulajateni ajaloolased Bruno Pao ja Raul Salumäe. Taasiseseisvumist Saaremaal meenutas endine abimaavanem ja eksriigikogulane Laine Tarvis.

Endine pedagoog ja koolijuht Urve Kirss tegi ettekande Siberis sündinud Hiiumaa juurtega kunstniku Jüri Ristna eluteest ja loomingust. Just mere ja rannamaastike kujutamine oli Jüri Ristna loomingus esikohal. Riina Noodapera rääkis sedagi, et Stockholmis ilmuva Eesti Päevalehe toimetusega on tal kokkulepe selle väljaande kaudu ka Rootsi eestlastele Saaremaal toimuvast teada anda.

Print Friendly, PDF & Email