Kuressaares tuleb 7 komplekti I klasse

2011./2012. õppeaastal avatakse Kuressaare munitsipaalkoolides esimesi klasse seitse komplekti, arvestusliku klassitäitumusega 24 õpilast klassis. Kuressaare gümnaasiumis avatakse kolm klassikomplekti, Saaremaa ühisgümnaasiumis ja Kuressaare vanalinna koolis kummaski 2 klassikomplekti.

Avalduste vastuvõtmist alustatakse kolmapäeval, 9. märtsil kell 12. Tulevast esmaspäevast, 28. veebruarist kuni 7. märtsini on eesti.ee portaalis testimiseks avatud e-avalduse keskkond. Testperioodil esitatud avaldused hiljem ei kehti.

“Vastuvõtt Kuressaare munitsipaalkoolide I klassidesse toimub ühtlustatud ajagraafikus ja vormis e-avalduse esitamise alusel,” selgitas Kuressaare linnavalitsuse haridusnõunik Õilme Salumäe. “Avalduse saab lapsevanem esitada iseseisvalt, pöördudes kooli või linnavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonda, kus lapsevanema esitatud avaldus sisestatakse e-avaldusena,” ütles Salumäe ja lisas, et avalduse esitamisel saab lapsevanem reastada oma eelistused kooli valikul.

Avalduste alusel koostab linnavalitsuse haridus- ja kultuuriosakond koolide kaupa esimesse klassi astuda soovivate laste nimekirjad. Kui last ei ole võimalik esimese eelistusena valitud kooli vastu võtta, võetakse aluseks avalduses märgitud teine eelistus. Linnavalitsus avalikustab I klassi minevate Kuressaares ja Kaarma vallas elavate laste nimekirjad koolide kaupa kodulehel hiljemalt 18. märtsil.

Print Friendly, PDF & Email