Jäätee kogub populaarsust

Mandrimaa ja Muhu vahelisel 12-kilomeetrisel jääteel sõidavad päevas sajad autod.

Teisipäeval sõitis Kuivastust mandri poole 106 ja Virtsust saarele 107 autot. Kolmapäeval tuli Kuivastust 365 ja Virtsust 250 autot. Neljapäeval tuli Kuivastust jääteed mööda 347 ja Virtsust 575 autot. Eile kella 16.30-ks oli Virtsust tulnud 370 autot ja järjekorras ootas Virtsu pool sõidukeid umbes 300–400 meetri jagu.

Saarte Häälele on räägitud, et jääle pääsemiseks ei pea mõned autojuhid paljuks ka pooleteisttunnist ootamist. “Neljapäeval oli püha, sõideti lusti ka võib-olla. Me täheldasime küll palju lustisõitjaid. Mitmed tuttavad tulid ja ütlesid, et me tegime terve ringi,” rääkis AS-i Saaremaa Teed Orissaare piirkonna teemeister Vilmar Laak, lisades, et tee on üldiselt väga hea. “Isegi naisterahvad julgevad sõita,” muheles ta.

Jäätee on avatud kl 7.30–18. Jääteele lastakse minutiliste vahedega sel põhjusel, et jääd ei lõhutaks. Ja kolmapäeva õhtul veidi enne kella 18 öeldi Virtsus järjekorda tulijatele, et pole mõtet enam tulla, kuna pimeduse saabudes kedagi enam jääteele ei lasta.

Print Friendly, PDF & Email