Aitäh, salapärane Edgar! (30)

Aitäh, salapärane Edgar!

 

24. veebruaril 2011. a kell 16.47.34 saabus minu mobiiltelefoni familiaarne sõnum – kallile sõbrale õnnesoovid Eesti Vabariigi aastapäeva puhul ja alla oli kirjutanud “Sinu Edgar”.

Saades sellise pooleldi nagu perekondliku sõnumi, hakkad kohe mõtlema oma tutvusringkonnas olevate Edgarite peale. Ei saanudki nagu rohkem kokku kui kolm, kellest kaks on manalamehed ja üks, kunagine töökaaslane, pole kunagi sellist familiaarsust üles näidanud.

Nii et kes siis? Aeg ka juba hiline või nagu Eino Baskin kunagi ühes naljatükis ütles, et päev juba poole peal, aga tulukest polegi veel silmas. Mul kah polnud ning sain hästi lugeda ja mõelda. Arvestades kellaaega, tekkis mõte, et see peab olema kusagilt sealt, kus asju nimekirja järgi aetakse. On ju S-täht meie tähestikus suhteliselt lõpu pool ja kui hommikul sõnumite saatmisega tähestiku järjekorras pihta hakata ning arvestades selle päeva telefonivõrgu suurt koormatust, võis järjekord S-täheni pärast lõunat jõuda küll.

Aga kes ikkagi on see salapärane Edgar, kes kohe end nagu minu sõbraks nimetab? Nii kirjutabki: “Sinu Edgar”. Järsku puhus tuuleiil mõistuse klaariks – no muidugi, Edgar Savisaar. Kohe meenus minu töökoht Lääne-Virumaal Rakveres ja maavanemalt suure saladuskatte all saadud korraldus tagada ühel pealelõunal maavalitsuse hoone eriline kaitse ustavate korrakaitsjatega. Ikka nii, et kaks ahelikku ümber maavalitsuse hoone. Keegi Edgar Savisaar pidavat tulema kohtuma maakonna eriti usaldusväärsete juhtivtöötajatega ja ülemus võib saali kuulama tulla.

Pean tunnistama, et hea mälu on Tallinna linnapeal. Kunagi Lääne-Virumaal korrakaitsejõude juhtinud Helmut Sääsele on vaja head vabariigi aastapäeva soovida. Kuigi jah, olen isiklikult tema kätt surunud veel kaks korda, kui ta oli siseminister ja kohtus politseiprefektidega ja teist korda 1995. a, kui talle Kuivastu sadamas olukorrast Saaremaal ette kandsin ja ta pärast politseimajas mulle töölt lahkumise puhul lillekimbu andis. Aga ikkagi hea, kui inimesel on hea mälu ja sellisel päeval meeles peetakse.

Ei hakanud talle Tallinna linnavalitsusse tänusõnu saatma, läheb järsku veel suures e-kirjade tulvas kaduma. Teen seda ajalehe kaudu, võib-olla on veel inimesi, kellele salapärane Edgar “Sinu” on. Ühinevad võib-olla mõttes minuga. Mulle vähemalt tundub, et salapärane “Sinu Edgar” võib Edgar Savisaar olla.
Aitäh, Edgar!

Helmut Sääsk

Print Friendly, PDF & Email

30 kommentaari

 1. ei saa komme lugeda

  kas see olev ait on hullumajast lahti lastud? Issand kui räiget vihkamist kõigi ja kõige vastu võib ühe inimese kommentaaridest välja paiskuda. Portaali haldajale palve-kas saaks teha nii,et selle inimlooma kommentaare enam ei ilmuks.

 2. lisaks eelmisele

  ise ta kirjutab oma nn.nime veel suurte tähtedega.Kirbus.tt oleks ka sellise väärastunud mõtteviisiga isiku nime kirjutamiseks liiga suur.(See isik esineb juba kuude viisi ja juba ammu on see mind häirinud; kusjuures arvan ,et ka paljusid teisigi.)Küll tahaks kommentaariumi puhtamaks saada.

 3. eelkommijaile

  Karta on, et selle OLEW AIDA nime all kommib tegelikultkeegi Kalle, et ise hiljem piimapealt koor noolida. Ja ei selle Kalle komme tohi kustutada, oi, oi, siis on pahandus majas Aga teiste, hea huumoriga vürtsitatud kommid, kustutatakse naks ja naks. Seda nimetatakse tänapüeval DIMUKRAATIAKS:

 4. käi kuu öpeale

  kui peate silmas Kalle Laanetit,siis lõpetage niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii loll mõla.

 5. doktor teatud raviasutusest

  Miks siis kohe Kalle Laanetit? Kas siis Eestimaal auahneid Kallesid veel vähe on?
  Nii isaseks ei maksaks ka kohe minna, et igat Kallet kohe Laanetiks pidama hakata. Või siis-järsku mõtlete omaenese rikutuse taseme järgi? Sellisel juhul on kõik võimalik. Ainult, et siis jääb arusaamatuks, miks te siin kommenteerijaid sõimate.

 6. rästik

  ma ei sõima siin kommenteerijaid väljaarvatud seda ühte ja ainukest jälkuste loopijat.ja arvan,et see olev ait,kellle nime kirjutaminegi on vastik,on ka igale normaalsele lugejale vastik.(oma ääretu viha ja vihkamiste tõttu)Kes arvab teisiti,on ise selle nimetuse vääriline..

 7. Kalle L

  Mida see Kalle L siis valesti tegi?

 8. ON ju huvitav

  Helmut oli äkist ühest kohast teisse nagu naksti. Äi tee mespärast

 9. Ka mul...

  …on üks kallis sõber Edgar, kes aeg-ajalt e-kirju ja SMS-e saadab. Aga mitte siis, kui mul oli juubel, kui sündis lapselaps või kui suri abikaasa… Sõpra tunned hädas, ütleb eesti vanasõna. Küllap see Edgar on seda sorti sõber, kes võtab ühendust ainult siis, kui ise hädas on.

 10. Violetta Viljatu

  See Edgar on salapärane tõesti nagu Morrisville lossi vaim. Minulegi on ta juba mitmed korrad saatnud e-kirju tekstiga: “Aita sina täna mind, järgnevad neli aastat aitan ma sind”. Hea mees kes lubabki. Aga Edgariga on tõesti nii, et tema palub abi ainult siis, kui talle endale seda hädasti vaja on, unustades aga abistajad peagi. Kes meist ei mäletaks, kui ventkud Toompead ründasid ja Edgar hädise häälega abi palus. Eestlased aitasid ta hädast välja, kuid tänutäheks ameleb Edgar nendesamade ventkudega nüüd avalikult. Ta on ikka eriliselt vastikult silmakirjalik ja libedikust hundisilmlane.

 11. mul on ka sõber

  Aga tema nimetab ennast Sinu Paul-Eerik :D ja saadab e-maile

 12. to mul on ka sõber

  Ehk saadab ta sulle hoopis luuletusi, sina suht juhmi inimesena ei saa ehk lüürikast aru. Õnnelik peaksid olema, et tasuta luulet saad nautida. Sinu Edgar!

 13. Mis

  pabistate, vean kihla, et see imetabane edgar ja teised jätavad Teid rahule ja kohe pikaks ajaks. Siis kui valimised möödas.

 14. Volli

  Natuke ilkumist ka, mul pole veel paberleht postkasti potsatanud ja ajalehe veebiväljaannet lugedes ei saanudgi esimese korraga aru, kes on see salapärane “Autor: SH”, kellele salapärane Edgar õnnesoove saadab.

  Alles teistkordsel lugemisel jõudis kohale, et salapärane SH on Sääse Helmut ;)

  Head nädalavahetust kõigile!

  Teie Volli

 15. Helmut

  Koht Volli, koht!!

 16. pettunud

  Oi, oi mind ullikest! Sõnumit saades arvasin, et mina olen ta AINUKE ja kõikse armsam, kellele ta head vabariigi aastapäeva soovib, aga tuleb välja, et MINU EDGAR on üks “lõbus” poiss, kellele kõik seelikud sobivad ja püksikandjad veel lisaks. Mu süda on murdunud. Doktor Noormann, aita sa…

 17. Volli

  Tänud toimetusele, et lisasite kirjutisele veebiväljaandes ka autori.

  Teie Volli

 18. rahvalaul

  Edgar see ei mõista nalja,
  viskas Vilja majast välja.
  Kuid eestlastelt ta abi palub,
  ta pisarsilmi seda nurub.
  Kui sa aitad täna mind,
  Ei iial unusta ma sind.
  Sul tänutäheks tõstan makse,
  sest ma ei salli üldse pakse.
  Ma tahan olla rahva isa,
  kuid kahjuks on mul vaid üks nisa.
  See rohkem kuulub naistele,
  mis lisab väärikust mu aupaistele
  Ma Hundisilmal üksi ulun
  ja ventkudega plaane punun.
  Küll ükskord koidab jälle päev,
  mil tasutud saab minu vaev.
  Siis uhkelt seisan esirinnas,
  mul punatäht on jälle rinnas.

 19. Üksi

  Aga mind on Edgar unustanud, ei e-maili ega SMS-i.

 20. Kalle

  Oh seda Eedikut ja tema hala! Täpselt nagu Setu nutunaine. Ei tea, kuidas küll püksid sellise vennikese jalga on sattunud.

 21. Enamus

  Mina arvasin, et on keegi Edgar vähemuste hulgast mulle kogmata saatnud. Ikkagi imelik – sinu edgar – mehele mehelt. Näed, vanasavi ise. Attäh!

 22. sulevss

  ilusad luuletused!

 23. Edgar

  Minu nimi on Edgar ja tõesti. Mul sõber Andrus. Tööl Soomes ehitajana. Ühel ööl näeb unes, et temast on saanud pede. Järgmistel öödel enam magama ei julgenudki minna. Siis keset päeva saab sõnumi tervitustega Sinu Edgar. Töökaaslased tõdevad mehe näol meeleheitliku hämmingut lisaks suurele kurnatusele magamatusest. Töö tuleb pooleli jätta ja mees toimetataks koju saaremaale paranema. Kui ükskord minu juurde jõuab ja ja julgeb küsida “Kas tõesti see mis unenäos nägin on juhtunud sinuga….” Peale segaduste klaarimist olime vihased ikka mõlemad. Arvasin et kaim on sellised naaljad lõpetanud aga võta näpust…..

 24. Kaera Jaan

  Nii see rahvafolkloor sünnib. Kiitus riimimeistritele!

 25. uus rahvalaul

  Edgar siin, Edgar seal, Edgar pole Vilja peal.
  Edgar on meil täitsamees, käib ringi tähtis nägu ees.
  Ta Venemaalt toob palju raha, mis sugugi ju pole paha.
  Raha eest võib teha kõike, raha eest saab suuri võite.
  Raha eest võib kerku teha, mille otsas rist kui reha.
  Raha eest saab Riigikokku, kuigi rahvas lööb siis lokku.
  Kuid ei Edgar sellest hooli, ta kindlustab vaid oma tooli.
  Eestimaa, see olen mina, vali mind, saad teada sina,
  kes su eest siis hoolt siin kannab, sulle vett ja leiba annab.

 26. head teed kurekesed...

  Kalle ütles Mallele, lähme üles Toompeale.
  Sääl saab ikka palju nalja, Kundla teeb majoneesi välja.
  Varsti tuleb sinna Urve, kes hästi tunneb krutskikurve.
  Sääl ühiselt siis pidu peame, Eesti elu korda seame.
  Mis sääl küll viga lusti lüüa, kui esinduskulude eest saab süüa.
  Taksoarved maksab riik, kähku minema nüüd siit.
  Meil Saaremaal on kitsaks jäänud, meil teada-tuntud siinsed käänud.
  Me koht on riigitüüri juures, sääl Toompeamäel päälinnas suures.

 27. tühjad kohad

  Mida teavad ilmaelust kommarkomsomolikamariljast ilma peale lastud urved, jaanused, kalled, malled? Nad teavad vaid seda, kuidas Moskva komparteile tagumikku pugeda.

 28. eelmisele

  olgu küll,et teine nimetus aga ikka nii äratuntavalt räige tekst.Võiksid küll juba ära kä….. oma õeluse sisse

 29. merka

  aga mix Edgar siis enda numbriga pole sms saatnud söbrad ikka peaksid teineteise numbreid teadma:)

 30. Sinu Salapärane