Saarlanna Grete Pastak on teerajajaks kohtinguturul

Saarlanna Grete Pastak on teerajajaks kohtinguturul

SUVEL SAAREMAA TURULE: Saaremaal Grete Pastaku sõnul veel kohtamas käidud ei ole, kuid seda on teinud saarlased Tallinnas. Suvel loodetakse koostöös Arensburgi spaahotelliga veidi rohkem ka siinsele turule laieneda.
Foto: Erakogu

Inimene ei pea olema üksi, ka siis mitte, kui ise kaaslase otsimiseks aega napib. Saarlanna Grete Pastaku firma organiseerib inimesele kohtingukaaslase, inimene ise peab vaevaks võtma vaid kohale minna.

Pastaku firma Tea For Two (Tee Kahele) teeb inimesega enne ära korraliku eeltöö, et leida talle sobiv kaaslane. “Inimene võtab meiega ühendust, seejärel täidab ta pika ankeedi ja sellele järgneb paaritunnine vestlus,” selgitab Grete Pastak protsessi.

“Siis hakkame otsima kaaslast – kas leiame selle meie andmebaasist või hoiame silmad-kõrvad lahti ja võtame vajadusel ühendust võõraste teadaolevate vallalistega,” räägib Pastak, kelle ettevõtte andmebaasis on aastase tegutsemise järel juba sadakond inimest, kes kenasti kohtamas käinud on. Kohting toimub elegantses restoranis, kusjuures menüü ja muud tingimused on mõlema osapoole poolt enne juba kinnitatud.

Ringist välja

“Teejoomisel” käivad peamiselt naised, kel eluaastaid 30 ringis, ja mehed, kel vanust ca 40 aastat. Ning nagu Eestis ikka, pidid aktiivsemad olema just naised. Mehed ise end välja ei pakkuvat, kuid kui neile öelda, et selline asi on olemas, siis ära nad ka ei ütle.

“Inimesed, kes tegelikult on väga edukad, aktiivsed, kel on palju sõpru-tuttavaid, kel aga puudub aeg selle õige leidmiseks. Mingis vanuses oled suhteliselt kinni oma tutvusringkondades, ei kipu sealt väljuma, siis meie olemegi nagu sellised vahendajad,” selgitab Grete Pastak, et mingi aeg on lõbus elu lahe, kuid eks igaüks hakkab ühel hetkel mõtlema ka rahulikuma põlve peale. “See lõputu trall on lahe, aga kui mõtled elu põhiväärtustele, siis need kaaluvad nii palju üles ja on nii palju armsamad ja lahedamad elumomendid.”

Alati ei otsita siiski pingsalt endale elukaaslast, vaid võetakse kohtinguteenust kui uute ja huvitavate tutvuste loomise võimalust. “Kui tõelisest armastusest rääkida, siis paljud ei otsi seda paaniliselt ja teavad väga hästi, mis turul toimub sellises vanuses – et on juba veidi raskem –, ning ollakse väga rahul, kui leitakse uus põnev tutvus,” räägib Pastak ja ütleb, et kuigi nad kohtamas käinute tulevikust ennast n-ö välja lülitavad, on ta kuulnud, et möödunud sügisest on vähemalt kaks paari kokku jäänud.

Juuksevärvi ei analüüsi

Kaaslase otsingule lähenetakse veidi teisiti, kui et “mulle meeldib 180 cm pikk, punase auto, suurte musklite ja kandiliste prilliraamidega mees, kes kuulab hevimuusikat”. Pika vestluse käigus püütakse koos inimesega tuumani jõuda: et miks ta kaaslast otsib ja milline inimene ta ise on.

“Rohkem räägime tavaliselt inimesest endast, sellega saame ka juba pildi talle vajalikust kaaslasest,” selgitab kohtingute korraldaja, kes ise ülikoolis psühholoogiat tudeerib. Tema sõnul on inimesed nendega vesteldes vägagi avameelsed. “Kui meile tundub, et asi on nihkes, siis me uurime edasi, et aru saada, miks inimesel on sellised soovid,” rõhutab Pastak, et kliendi jaoks on tegu iseendas omamoodi selgusele jõudmisega. “Me tõesti ei analüüsi seda, miks keegi soovib näiteks brünetti, vaid usume, mida inimene räägib.”

Selleks, et kokku ei satuks näiteks sugulased või muidu sobimatud kohtingukaaslased, tehakse eelankeedis ka sellist üldisemat monitooringut. “Alates sellest, kus inimene elab, milline on ta pere, õed-vennad, ema-isa ja millised on nende omavahelised suhted, milline on kliendi haridus, milline töökoht, huvid-hobid, varasemad suhted, kas on abielusid, lapsi, miks ta otsib kedagi, kui valmis ta on uueks suhteks, kuidas ta iseloomustab ennast, ja muidugi küsimused soovitava kaaslase kohta,” räägib Pastak.

Enne kohtingule minekut antakse kliendile tema kohtingukaaslasest lühiülevaade ning öeldakse, miks nad võiksid omavahel tutvuda. Lisaks avaldatakse kaaslase eesnimi. Seni on läinud õnneks ja õed-vennad pole kohtama sattunud ning ka taldrikud pole restoranis lendama hakanud. On küll pärast kohtingut tagasisides öeldud, et seekord ei olnud kaaslane päris “see”, kuid väga hea uus tutvus küll.

Igal asjal on ka hind. Profiili loomine ja kaaslase otsinguga alustamine maksab 60 eurot, õhtusöök restoranis koos menüü ja uue kaaslasega 45 eurot. Väiksema summa eest saab ka lihtsalt niisama telefoninumbreid vahetada. Pastak ütleb, et tema firma on Eestis esimene, kes säärast äri ajab. “Otsisin konkreetset ideed oma äri alustamiseks, aga tingimuseks oli, et teen inimesi õnnelikumaks läbi nende tunnete, mitte asjade,” räägib ta enda sõnul veidi altruistlikust lähenemisest. Jõudes kohtinguteenuse ärimudelini, sai ta seeläbi mitu soovi ühendada.

Print Friendly, PDF & Email