Ooperifännid kogunesid juba tund enne piletimüügi algust

Ooperifännid kogunesid juba tund enne piletimüügi algust

NÕUTUD KAUP: Loetud minutite jooksul kogunes leti äärde pikk looklev järjekord.
Foto: Egon Ligi

Eile hommikul punktipealt kell 10 Kuressaares Arensburgi spaahotellis alanud tänavuste Saaremaa ooperipäevade piletimüük osutus tavapäraselt populaarseks – loetud minutite jooksul kogunes leti äärde pikk looklev järjekord.

Kuna müük algas aga kõikjal, kus piletimüük välja kuulutatud, tekkis esiotsa väike viivitus. Järjekorras seisnud mees kurtis kohapeal olnud Saarte Hääle fotograafile, et viivituse tinginud probleem piletiprinteriga. Piletisoovija oli viivituse üle silmnähtavalt nördinud ja nentis, et “mandril samal ajal müük käis, aga saarlased pileteid osta ei saanud”.

Hotelli tegevjuht Terje Nepper lükkas printeriviperuse versiooni ümber ja selgitas Saarte Häälele, et piletimüügi arvutis oli hoopis väike süsteemi viga, mistõttu müük kulgenud mõnevõrra aeglasemalt. Tema sõnul oli tegemist kõige rohkem viieminutilise viivitusega ning järjekord oli tingitud ikkagi vaid sellest, et ooperihuvilisi oli korraga palju, mitte sellest, et pileteid välja printida poleks saanud. “Kõik toimib, järjekord läks pikaks suure nõudluse tõttu,” kinnitas ta.

Nepperi sõnul olid esimesed suuremad ooperisõbrad piletimüügi algust ootamas juba tund aega varem, kui see pihta hakkama pidi, ehk kell 9. “Praegu müük käib täie hooga, kuid üle Eesti on piletimüügisüsteem pisut aeglane,” möönis ta. Kui palju pileteid eile pärastlõunaks juba ooperipäevadele müüdud oli, ei osanud Terje Nepper täpselt öelda, sest pileteid müüdi aina edasi. Tänavune Saaremaa ooperifestival toimub 18.–23. juulil.

SAAREMAA OOPERIPÄEVAD 2011
Peaesineja on Ankara riiklik ooperi- ja balletiteater Mozarti ooperiga “Haaremirööv”.
Lisaks saab Kuressaare linnusehoovis näha ja kuulda rahvusooperit Estonia Puccini ooperiga “Boheem”. Kavas on ka traditsiooniline ooperigala ning maailma tenorite absoluutsesse tippu kuuluva José Cura soolokontsert koos rah-
vusooperi Estonia koori ja orkestriga. Arvukatel kontsertidel Kuressaares ja kogu Saaremaal jõuavad solistidena publiku ette säravad ooperitähed Aile Asszonyi, Tommi Hakala, Soile Isokoski, Helen Lokuta, Jaakko Ryhänen, René Soom, Janne Ševtšenko, Priit Volmer ja paljud teised suurepärased muusikud.
Allikas: Eesti Kontsert

Print Friendly, PDF & Email