Merili Varik: tore, kui pääseks finaali (9)

Merili Varik: tore, kui pääseks finaali

MERILI: Finaalis esinedes kannab lauljatar kunstnik Kaia Saarna ehteid ja valget kleiti, mis pärit moekunstnik Hanna Korsari viimasest kollektsioonist.
Foto: Ilmar Saabas/ Delfi

Laupäeval, kui Eesti Televisioon kannab üle Eesti Laul 2011 II poolfinaali, võiksid saarlased pöidlad tugevasti pihku suruda, sest esimesena astub võistlustulle Kuressaarest pärit lauljatar Merili Varik. Koos ansambliga Sõpruse Puiestee esitab ta laulu “Rahu, ainult rahu” (viis Allan Vainola, sõnad Mait Vaik).

Oma konkurentide ülesastumisi I poolfinaalis jälgis Merili oma kodus Kuressaares. “Ega suuri üllatusi olnud, kuid see, et Elmayonesa finaali ei pääsenud ja sisse sai Noorkuu, oli pisut ootamatu. Ent mul oli kahju, et finaali pääsesid ainult ingliskeelsed laulud ja välja jäid kõik eestikeelsed. Ometi ju rõhutatakse kogu aeg, et meil on tegemist Eesti laulu konkursiga, aga ikka valitakse laulu, mis esindaks meie maad Eurovisioonil.”

Merili usub, et II poolfinaal tuleb põnevam. “Siin ei ole tulemus nii ettearvatav, üllatusi võib rohkem tulla.” Merili, kes sügisest elab ja töötab muusikaõpetajana Šveitsis, sai oma laulu pääsemisest Eesti Laulu poolfinaali teada täiesti ootamatult. “Kui ma detsembris pühadeks koju tulin, tegin teleka lahti ja kuulen saatest “Ringvaade”, et meie laul on väljavalitute seas. Ei uskunud oma kõrvu. Küsisin emalt, kas tema ka sellest nii aru sai. Selgus, et tõsi mis tõsi.”

“Rahu, ainult rahu” sai lindistatud juba tükk aega varem koos Sõpruse Puiesteega (selle bändiga on Merili koostööd teinud pärast Agent M-i laialiminekut – toim) ja see oli juba unustatudki… Merili sõitis Eestist ära ja tal polnud aimugi, et poisid selle loo konkursile esitavad. Jaanuarist läks Merili jaoks suur trall lahti – proovid, video tegemine jne.

Täna õhtul on Sõpruse Puiestee & Merili Varik “Ringvaate” saates. Laupäeval, 19. veebruaril kell 21.35 on nende laul loosi tahtel kõige esimesena võistlustules ja seda saab näha ETV ekraanil. Mõistagi saab siis igaüks ka Merilit toetada, andes talle toetushääle telefoni teel.

Merili kannab kunstnik Kaia Saarna ehteid ja valget kleiti, mis pärit moekunstnik Hanna Korsari viimasest kollektsioonist. Ja laval ei ole mitte mingit šõud! “Oleme nii, nagu me oleme. Meie laulul on nii ilusad sõnad… Lihtsad, aga samas nii sügavad, et selle taha mingit šõud teha ei sobigi. Meie laul on eesti keeles. See on Eesti laul.”

Mis edasi saab? Seda, et nemad konkursi võidavad, Merili ei usu. “Tore oleks, kui me finaali pääseks!” unistab neiu. Pärast seda sõidab Merili Šveitsi tagasi, sest töö sealsete laululastega jäi ju pooleli. Ent tunnistab, et koduigatsus on tapvalt suur.

“Mul on hea meel, et ma otsustasin Eestist ära minna, sest alles eemal olles sa näed ja mõistad, kui hea tegelikult on elu Eestis. Ei ole seal rohi rohelisem ega taevas sinisem. Seal on küll ilusad mäed, aga kaua sa neid ikka vaatad… Siin on elu palju parem. Inimesed siin küll torisevad, aga nad ei tea, et ei ole elu sealses heaoluriigis sugugi parem. Sealne elu on meeletult kallis, kõikjal kehtivad mingid ranged reeglid ja iga samm, mis teed, maksab. Ja kõvasti maksab. Sellest see nende rikkus tulebki.”

Merili lubab, et tuleb Eestisse tagasi niikuinii. Ema Merike Meriloo ainult muheleb selle jutu peale ilmselgest heast meelest. “Mul on nii, et kui mu lapsel on hea, on minul ka hea, olgu ma ise või kuuse all.” Et tema tütar nüüd Eesti Laulu konkursile välja valiti, teeb ema rinna ütlemata rõõmsaks.

“No mis siin rääkida, mul on tunne, et pane või silt rinda – ikkagi minu laps. Vaata, meil on ju erinevad nimed,” viskab ema Merike nalja. Merili laulmist ei jäta. Tal on teoksil oma projektid ja kui Sõpruse Puiestee, kellega neil koostöö igati klapib, teda vajab, on ta selleks alati valmis.

Print Friendly, PDF & Email