Kuhu minna

Neljapäev, 17. veebruar

KINO
Divas kl 18 muinasjutufilm Narnia kroonikad. Pilet 3,20 €.

ÜRITUS
Salme raamatukogus kl 18 autogrammitund kodukandi kirjanikuga – Adena Sepp tutvustab oma uut romaani “Sädemed tuha all”.
Saaremaa ühisgümnaasiumi söökla kohvik-klubis kl 17 Saaremaa teadus- ja huvikooli avatud koosviibimine. Külas Andrus Kivirähk. Kõik on oodatud! Registreeruda saab meilil mia.rand@syg.edu.ee . Üritus on tasuta ja seda toetab Euroopa Sotsiaalfond.
Kuressaare ametikooli saalis K4 (Kohtu 22) kl 19 labajalavalsi õpituba. Tuntud muusikud ja tantsijad Silver Sepp ja Cätlin Jaago õpetavad torupilli saatel labajalavalssi tantsima. Tasuta.

TEATER
Kuressaare Linnateatris kl 11 ja kl 19 esietendus “Värviline kummut”. Pilet 3,20 € / 50 kr. Autor ja lavastaja Aarne Mägi. Mängivad Liisa Saaremäel, Hannes Prikk ja Rauno Kaibiainen.
Kuressaare kultuurikeskuses kl 19 Vana Baskini Teatri etendus “Hilinenud pulmaöö”. Piletid hinnaga 7,99/10 € müügil kultuurikeskuses.

TANTS
Kodulinna lokaalis DJ Alver Raaper. Sissepääs tasuta.
Club Privileges Privilege otsib peostaari. Sissepääs tasuta. Lisaks saavad ägedamad peostaarid kihvte auhindu!

Reede, 18. veebruar

TEATER
Kuressaare Linnateatris kl 11 ja kl 13 “Värviline kummut”.

TANTS
Divas Grand Rose Spa ja ööklubi Diva esitlevad: Suur retromöll ehk Oldscool is back in the House. Vanasti oli kõik parem: rohi oli rohelisem, lumi oli valgem, suhkur oli magusam ja rong sõitis Virtsu. Vanad head ajad tulevad tagasi üheks meeletuks ööks Diva ööklubis! Ainult selleks ööks on Diva laval koha sisse võtnud Eesti vanakooli raskekahurvägi, rohkem kui kolmkümmend aastat lavadel hiilanud ansambel Rock Hotel koos Ivo Linnaga. DJ-puldist lisavad “vana mulda” ja “puhast kulda” residendid Peeter Kukk und Lillimägi. Riietusstiiliks on seekord 80-ndate talisport. Kui oled riides nagu noor Gunde Svan, on pidu fun ja ka sissepääs soodsam. Pilet esimesel tunnil 5 €, edasi 8 €. VIP-ile pilet kogu öö 3 €. Klopi oma vanadest Marati dressidest koid välja ja peole!
Kapteni kõrtsis ansambel TV5.
Club Privileges Traffic Live. Sinul ja ühel sinu sõbral on võimalik kuulata neid täitsa tasuta. Selleks kirjuta meie Facebooki lehele kommentaar, milline on sinu lemmik Trafficu laul ja kelle sa peole kaasa võtad. Siis jaga seda pilti oma seinal ja lase sõbral sinu kommetaaril klikkida like/meeldib. Reede õhtul kl 18 selgitame välja kolm võitjat, kes saavad koos sõbraga peole täitsa tasuta ja kingituseks Trafficu CD – hea asi, mille peale autogrammi küsida ja hiljem kodus kuulata.
Luciferis DJ Siim Metsmaa. NB! Veebruari sünnipäevalastel tasuta sissepääs kahele, lisaks mõlemale kokteil maja poolt.
Mönusas Villemis reede rokib.
Kodulinna lokaalis DJ Alver Raaper. Sissepääs südaööni tasuta. Kl 24-st pilet 2 eurot.

ÜLESKUTSE
Muuseum otsib pruudiloore
Eduard Vilde muuseum avab kevadel põneva kultuuriloolise näituse “Looriga või loorita”. Näitus ei keskendu aasta kaunimal ajal mitte paljukäsitletud pulmatraditsioonile laiemalt, vaid selle ühele kesksele sümbolile – loorile. Esemepõhine näitus vaatleb ühest küljest loori rohkeid tähendusvälju ja nende muutumist ajas, ent teisest küljest käsitletakse ka vabaabielu teemat (piltlikult n-ö loori puudumist).
Just kirjanik Eduard Vilde vabaabielu eesti esimese naisõiguslase Linda Jürmanniga oli tookord revolutsiooniline, modernne ja julgelt norme eirav samm. Tänapäeval on pigem vastupidi. Ootame naisterahvastelt näituse tarbeks laenuks omaaegseid pulmaloore, olgu need siis pärit esivanemate kappidest või lausa tänapäevased. Oleme huvitatud ka pruutpaaride fotodest (eriti vanadest ja nõukogudeaegsetest) ja toredatest looriga seotud mälestustest, juhtumustest.
Materjale ootame muuseumisse 18. aprilliks. Tel 60 13 181, www.linnamuuseum.ee/vilde .
Piret Meos
Eduard Vilde muuseumi kuraator

Print Friendly, PDF & Email