Äge saunaõhtu lõppes verise kähmluse ja katkise ninaga (4)

Kuressaare kohtumajas algas teisipäeval protsess kahe mehe üle, kes süüdistuse järgi aasta tagasi Kärla valla talus toimunud saunaõhtul peremehele peksa andsid ja tal ninaluu katki lõid. Lisaks süüdistatakse üht neist meestest Leisi vallas toime pandud varguses.

“Ei tunnista ennast süüdi,” kinnitasid kohtualused Kert ja Ainar kohtuistungil, põhjendades seda väitega, et kakluse algatas majaperemees ise, kes oli tüli norima hakanud. Kert ei tunnistanud ennast süüdi ka Leisis toimunud varguses ning väitis, et asjad, mis politsei läbiotsimisel leidis ja kannatanule tagastas, olid hoopis tema omad.

Verise kähmlusega lõppenud saunaõhtu toimus aasta tagasi 6. veebruaril, kui Kert Kärla valda oma tüdruku juurde sauna läks. Ta võttis kaasa oma sõbra Ainari, tolle naise ja vanemad. Majas eraldi istunud seltskonnad tarvitasid alkoholi ning seejärel läks majaperemehe ja tolle tütre peigmehe vahel ütlemiseks. “Ütles mulle lontkõrv,” rääkis Kert kohtus. Kui nooremad külalised otsustasid seejärel koju minna, tabas neid aga järgmine ebaõnn, sest auto jäi lumme kinni.

Talu pererahvas läks appi autot lükkama. Peremees öelnud aga automaatkäigukastiga auto kohta halvasti ja teinud teravaid märkusi ka sõiduki lumme kinni sõitnud juhi kohta. Seejärel läks juba tõsiseks rüseluseks ja perenaine kutsus politsei. Vilkuritega masina saabumisel olukord rahunes.

Lumme kinni jäänud autot ei õnnestunud aga kuidagi välja saada ning politsei otsustas külmas autos olnud vanemad inimesed ise koju toimetada. Noored jäid aga sõpradele helistama. Süüdistuse järgi tungisid Kert ja Ainar just siis majaperemehele uuesti kallale ning peksid teda käte ja jalgadega. Kannatanul purunes ninaluu ja tal oli ka näos mitmeid marrastusi ja verevalumeid.

Kert ja Ainar end kohtus süüdi ei tunnistanud, tuues põhjuseks, et kannatanu noris ise tüli ja oli riiu agressiivsem pool. Ajavahemikus 4. oktoober kuni 1. november 2009 tungiti Leisi vallas sisse eramusse, kust varastati trimmer, kõlarid, äratuskell, kohvi, teed ja suhkrut. Esialgsete uurimistulemuste põhjal kahtlustati kuriteo toimepanemises Kerti, sest pakendist välja kukkunud teepakke leidus nii tänaval kui ka noormehe tollase elukoha juures.

“Ma ei ole vargil käinud,” ütles Kert kohtus ja kinnitas hoopis, et need asjad, mis politsei kannatanule tagastas, kuuluvatki talle. Kuna kohtualune vaidlustas varastatud esemete kuuluvuse, tuleb kohtulikul uurimisel kuulata ära veel mõned tunnistajad. Kohus jätkab istungiga aprilli alguses.

Print Friendly, PDF & Email