Kuhu minna

Kolmapäev, 16. veebruar

KINO
Divas kl 18 muinasjutufilm Narnia kroonikad. Pääse 3,20 €.

ÜRITUS
Mönusas Villemis Paulaneri saskuturniir.
Kuressaare linnuse roosas saalis kl 16 Saaremaa muuseumi igakuine vestluspärastlõuna, külas Tallinna loomaaia direktor Mati Kaal. Olles Saaremaa muuseumi poolt kutsutud vestluspärastlõunal esinema, sõnastas oma elutöö tähelepanuväärseima osa loomaaias teinud mees vestlusteemaks “Iga lind kiidab oma laant”. Lahtiseletatuna tähendab see, et Mati Kaal räägib asjust, millest ta arvab kõige enam teadvat – nimelt loomaaiandusest. Kuressaare linnuse roosas saalis toimuv üritus on mõeldud kõigile asjasthuvitatuile. Osavõtt vestluspärastlõunast on muuseumi sooduspiletitega: täiskasvanuile 1.28 € (20 kr), õpilastele 0.64 € (10 kr).

Neljapäev, 17. veebruar

KINO
Divas kl 18 muinasjutufilm Narnia kroonikad. Pilet 3,20 €.

ÜRITUS
Valjala rahvamajas kl 15 väikese käsitöönäituse pidulik avamine. Näitus avatud veebruari lõpuni.
Saaremaa ühisgümnaasiumi söökla kohvik-klubis kl 17 Saaremaa teadus- ja huvikooli avatud koosviibimine. Külas Andrus Kivirähk. Kõik on oodatud! Registreeruda saab meilil mia.rand@syg.edu.ee . Üritus on tasuta ja seda toetab Euroopa Sotsiaalfond.

TEATER
Kuressaare Linnateatris kl 11 ja kl 19 esietendus “Värviline kummut”. Pilet 3,20 € / 50 kr.

TANTS
Kodulinna lokaalis DJ Alver Raaper. Sissepääs tasuta.

TULEKUL
Tuntud muusikud õpetavad Saaremaa tantsuklubis labajalavalssi
17. veebruari õhtul õpetavad tuntud muusikud ja tantsijad Silver Sepp ja Cätlin Jaago Saaremaa tantsuklubi õpitoas torupilli saatel labajalavalssi tantsima.
“Torupill ja labajalatants moodustavad Eesti pärimustantsu ajaloo ühe mahukama osa. Seda võiks lõputult tantsida, edasi uurida ja arendada,” arvab Sepp. “Alati on põnev ja hariv erinevate inimestega koos labajalga tunnetada.”
Silver Sepp mängib ansamblites Udupasun, Bobmillaz ja Ro:Toro. 2009. a sügisel esietendus Viljandis tema pärimus- ja nüüdistantsu ühendav “Tantsumasin”. Cätlin Jaago on ansamblite Vägilased ja Ro:Toro loominguline juht ning mängib Udupasunas flööti. “Kõik artiklid, mis Silveri kohta leidsin, olid nii põnevad, et ma ei saanud teda kutsumata jätta,” märkis Saaremaa tantsuklubi eestvedaja Eena Mark.
“Mulle on üha enam hakanud tunduma, et rahvatantsu ei saa teha ilma, et sa oskaksid pärimustantse ehk tantsida nii, nagu sul seest tuleb,” lisas Mark. “Ma olen aru saanud, et tantsuõpetajad lihtsalt rikuvad tantsijad ära, pannes nad oma suva järgi tantsima, ja siis inimene teebki neid liigutusi, mida õpetaja käsib. Ja see, mis loomulikult tuleb, on kuskile ära peidetud.”
Labajalavalsi õpituba algab 17. veebruaril kell 19 Kuressaare ametikooli saalis K4 (Kohtu 22). Õpituba on tasuta. “Nagu Saaremaa tantsuklubi ettevõtmiste puhul ikka, ootame kõiki, kes tantsida tahavad, sõltumata eelnevatest kogemustest ja oskustest,” ütles Mark.
Taavi Tuisk

Hea teada
12. veebruaril toimus Valjala rahvamajas valla neljavõistluse II etapp.
Naiste arvestuses saavutas parima punktisumma, 15 punkti, Ivika Laanet, talle järgnesid Monika Päeske ja Pirgit Nuut. Parima tulemuse sai Laanet lauatennises ja kabes, Nuut koroonas ja Päeske males. Meestest oli võistlustules seitse mängijat. Väga tugevalt esines Raul Kolk, saades 36,5 punkti ja kaks alavõitu, males ja lauatennises. II koha saavutas Uno Tambur 32,5 punktiga ja ka kahe alavõiduga (kabes ja koroonas). Neile järgnesid Vaino Tampuu, Kalle Nuut jt.
Kahe osavõistluse kokkuvõttes juhivad naiste arvestuses Ivika Laanet Ellen Tampuu ees ning meestest Margo Lipp, kellest jäävad poole punktiga maha Jaanus Pukk ja Vaino Tampuu.
Rõõmu teeb osavõtjate arvu suurenemine. Seni on võistlemas käinud 7 naist, 10 meest ja 8 koolipoissi. Kaks osavõistlust on veel ees. Järgmine toimub 5. märtsil kl 11.
Johannes Kuusk
peakohtunik

Print Friendly, PDF & Email