Päästekomando uksed olid avatud (galerii)

Päästekomando uksed olid avatud (galerii)

ALLAR ANDERSON: Kuressaare komando päästja näitas lastele päästeautot.
Foto: Egon Ligi

Eile, 11. veebruaril toimusid Euroopa hädaabinumbri 112 päeva puhul kõikides päästekomandodes lahtiste uste päevad.

Kuressaare komandosse jõudsid lapsed juba hommikul enne üheksat. Kuressaare gümnaasiumi 2.a klassi õpilased tulid sinna projekti “Tean tulest” raames, aga nad said tutvuda ka päästjate tööga ja oma käega päästekomando masinaid katsuda.

“Mis numbril tuleb helistada, kui on juhtunud õnnetus?” küsis Lääne-Eesti päästekeskuse ennetustöö büroo vanemspetsialist Kätlin Poopuu lastelt. “112!” kõlas üksmeelne vastus. Lisaks tähtsatele õpetussõnadele, mida Kätlin Poopuu lastele jagas, said huvilised veel teada, et kui parajasti tulekahjusid ei ole, ei istu päästjad ometi mitte niisama, vaid treenivad pidevalt oma oskusi, harjutades näiteks kähku riidesse panemist või Nasva jões ujumist.

Pärastlõunal olid komando uksed avatud kõikidele huvilistele. “Vaatamata ilmale leidsid inimesed meid siit ikka üles,” rõõmustas Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe, lisades, et neil oli väga hea meel, et on suutnud inimestes ikka pisikest huvi äratada.

Kuigi hädaabinumbri loomisest möödub juba 20 aastat, näitas Eurobaromeetri 112-teemaline uuring, et kolm eurooplast neljast ei ole sellise numbri olemasolust teadlikud. Teadlikkuse tõstmiseks korraldataksegi 11. veebruaril üle Euroopa hädaabinumbriteemalisi üritusi.

Eile tähistati lisaks 112 päevale ühtlasi 20 aasta möödumist üleeuroopalise hädaabinumbri 112 loomisest. See tasuta number võimaldab saada hädaabi kõigis Euroopa Liidu 27 liikmesriigis.

Print Friendly, PDF & Email