Kriminaalne roolijoodik Toomas jäeti jalameheks (4)

Kolm kuud ilma lubadeta ja ligi tuhat eurot kergem rahakott – selline karistus langes kaela Toomasele, kes septembris Kuressaare kesklinnas politseinike nina all purjuspäi autosse istus.

Varem ei ole Tallinnas elavat 44-aastast Toomast, kel Saaremaal suvekodu, kriminaalkorras karistatud. Eilse kohtuotsuse kohaselt tuleb tal rahalise karistusena maksta riigile 504 eurot. Seda ositi aasta jooksul. Lisaks peab mees tasuma riigituludesse menetluskuluna 417 eurot sundraha ja õigusabiga seonduvad kulud. Lisakaristusena võeti mehelt kolmeks kuuks juhtimisõigus.

Politsei tabas Toomase purjuspäi autoroolist eelmise aasta 9. septembri öösel Kuressaares Tallinna tänaval. Mehel tuvastati väljahingatavas õhus 1,17 mg alkoholi liitri kohta, mis andis aluse kriminaalmenetluse alustamiseks. Mees ise põhjendas asja sellega, et noored pidutsejad petsid talt baari ees raha välja. Seepärast oli ta sunnitud baari ees seisnud autosse istuma, et suvekoju sõita.

Ka kohtu ette tulemine kujunes Toomasele üleeile tõsiseks katsumuseks. Mees tuli mandrilt Saaremaale koos sõbraga, kes oli roolis. Seepärast jõi ta kolmapäeva hommikul parvlaeval ühe õlle. Vahetult enne kohtuprotsessi algust sai ta politseilt trahvi turvavöö mittekasutamise pärast. Mõni tund hiljem kohtuotsust kuulama tulles oli mees aga silmnähtavalt joobes ning kohus kutsus politsei, kes mõõtis tema joobeks kolm promilli ja viis Toomase kohtust üle tee asuvasse politsei arestikambrisse välja magama.
Eile Toomas vabandas kohtu ees ja kahetses oma käitumist. Ta kinnitas, et ei osanud arvatagi, et tal selline joove on.

Print Friendly, PDF & Email