Gotlandi-ühenduse hangete tulemused selguvad aprillis

Paar viimast aastat päevakorral olnud laevaliini avamine marsruudil Gotland–Ventspils–Saaremaa peaks kõigi eelduste kohaselt teoks saama juba eeloleval suvel.

Kuressaare linnapea Urve Tiiduse sõnul allkirjastati jaanuari keskel toetusleping Interreg IV A Kesk-Läänemere programmist Gotlandi, Ventspilsi ja Saaremaa vahelise ühenduse loomise projekti rahastamiseks.

“Gotlandi kommuun valmistab ette kolmes piirkonnas vajalike turismitööde ja -teenuste arendamise uuringu hanget ning Ventspilsi vabasadam on alustanud transpordiühenduse loomiseks hanke läbiviimist,” valgustas Tiidus. Hangete tulemused selguvad tema sõnul eeldatavasti aprillikuu jooksul.

Kuressaare linn osaleb projektis oskusteabega nii Saaremaa turismi kui ka transpordiühenduste arendamiseks ja kolme piirkonna koostöö edendamiseks vajalikes tegevustes, täpsustas Urve Tiidus. Saarte Hääl on varem kirjutanud, et laevaliini avamiseks vajalikud uuringud hõlmavad kolme regiooni transpordisüsteeme ja -teenuseid, kogu ettevõtlusvaldkonda ning põhjalikumalt turismimajandust ja selle arendamise poliitikat.

Uuringute eesmärk on välja selgitada ohud, mille tõttu laevaliini elujõulisus kannatada võib, ja võimalused, mille arendamine aitab seda vältida.

Print Friendly, PDF & Email