Estonian Air ei lenda kesknädalal

2. veebruarist ei lenda kolmapäeviti Kuressaare ja Tallinna vahelisel liinil Estonian Airi lennukid, kuid lendude taastamiseks peetakse läbirääkimisi Saare maavalitsusega.

“Alates käesoleva aasta veebruarist Saare maavalitsus kolmapäevaseid lende ei doteeri, kuid läbirääkimised kesknädalal toimuvate lendude üle uue lepingulisa raames juba toimuvad,” ütles lennufirma pressiesindaja Ilona Eskelinen Saarte Häälele.

Maavalitsus ja Estonian Air peavad juba mitmendat nädalat hinnaläbirääkimisi, kus lennufirma küsib dotatsiooni juurde, maavalitsus pole aga seni nende põhjendustega leppinud ja nõudis täpsemaid arvutusi. Maavanem Toomas Kasemaa ütles Saarte Häälele, et kolmapäevaseid lende ei toimu kuni hinnakokkuleppe saavutamiseni. “Kokkulepitud hinnast sõltub, mitu lendu me aasta jooksul teha saame. Alla esmases lepingus kokkulepitud mahu me muidugi ei lähe (s.o lennud ilma kolmapäevase lennuta),” sõnas Kasemaa.

Ilona Eskelineni sõnul esialgses lepingus kolmapäevaseid lende ei olnud ja 30 doteeritud reisi lisamine lennugraafikusse lepiti eraldi kokku avaliku teenindamise lepingu lisas, mis oli tähtajaline ja puudutas aastat 2010.
Lepingus sätestati, et maavalitsus maksis dotatsiooni jaanuarist kuni maini toimunud 17 lennu ja oktoobrist detsembrini toimunud 13 lennu eest. Maist oktoobrini lendas lennufirma kolmapäeviti ilma dotatsioonita.

Eskelinen sõnas, et 2010. aastal lendas Tallinna–Kuressaare liinil 14 711 reisijat, aasta keskmine täitumus oli 51,2 protsenti. “Kolmapäev teistest tööpäevadest nõudluse poolest suurt ei erinenud,” tähendas ta.

Print Friendly, PDF & Email