Noorkotkad olid laagris Oessaare külas

Möödunud nädalavahetuse veetis 23 NK Saaremaa maleva noorkotkast Valjala vallas Oessaare külas Noorte Kotkaste Valjala ja Kaali-Pihtla rühma väljaõppelaagris.

“Noorkotkad omandasid teadmisi oma järgukatse eksami sooritamiseks, mida täies mahus korraldatakse sel kevadel NK Saaremaa malevas esimest korda,” rääkis laagriülem, NK Saaremaa maleva pealiku abi Adam Tamjärv. Ta lisas, et sellises formaadis laager, kus väljaõppe korraldamiseks tehakse koostööd pataljoniga ja koolitajatena tegutsevad ajateenijad, toimus NK Saaremaa malevas esimest korda.

“Nn veteran-noorkotkad ehk malevas noorkotkana tegevuse lõpetanud ja ajateenistusse suundunud noored on meil oma linnaloa ajal ikka abiks käinud. Sel korral lähetati ajateenijad meile aga Põhja kaitseringkonna poolt ning laagris koolitajatena tegutsenud ajateenijatest kolm ei olnud meie organisatsiooniga eelnevalt üldse kokku puutunud,” selgitas ta.

Laagris omandati teadmisi laagriehitiste rajamise kohta, õpiti sõlmesid, laulma Eesti hümni, toimus riviõpe, harjutati kannatanu transporti, luurepatrulli, määrama kaugust ja kõrgust, käemärke, toiduvalmistamist metsatingimustes, tutvuti kaitseväe varustusega ning saadi esmaseid teadmisi ajateenistustes toimuvast.

Tamjärv märkis, et noorkotkastele meeldis laager väga, sest tegevus oli hästi läbi mõeldud ja sisutihe, saadi tubli hulk uusi praktilisi ehk vajalikke teadmisi. “Tegu oli kõigi nende aastate jooksul toimunud laagritest ühe paremaga. Korralik sisutihe väljaõpe, mida noorkotkad väga vajavad, ja tõeliselt professionaalselt käituvad koolitajad, kes suutsid väga lühikese ettevalmistusajaga välja mõelda hästi toimiva väljaõppekava,” kiitis 13 aastat Noorte Kotkaste organisatsioonis tegutsenud Tamjärv, kelle sõnul jäid laagriga väga rahule ka ajateenijatest koolitajad.

Adam Tamjärv ütles, et laagri oluline mõte oli lisaks noorkotkaste väljaõppe mitmekesistamisele ka võimalike uute rühmapealike leidmine, sest suur osa meie maakonnast pärit ajateenijatest tulevad pärast ajateenistuse lõppu kodumaakonda tagasi. Koolitajatena osalesid Vahipataljoni Saare maakonnast pärit ajateenijad Ivari Tall, Janar Mai, Madis Metsanurk, Kaur Väer, Reedik Kivisoo ja Põhja kaitseringkonna CIMIC ohvitser nooremleitnant Merje Meerits, kes tegutses ka laagriülema abina. Nn vastutegevuse korraldamise eest vastutas NK Kaali-Pihtla rühma pealik Sergei Latkin.

Print Friendly, PDF & Email