Politsei hoiatab reisitšekipettuse eest

Politseile on viimastel nädalatel teatatud mitmest juhtumist, kus inimestele on tasutud võltsitud reisitšekkidega ning palutud neid vahetada sularahaks ja osa summast tagasi saata.

Põhja prefektuuri pressiesindaja teatel on politsei poole pöördunud mitu inimest, kellelt on e-kirja teel küsitud luba tasu eest kasutada plakatil nende fotot, mis on leitud mõnest sotsiaalvõrgustikust. Foto omanikule pakuti autoritasu 200 eurot iga foto eest, teatas BNS.

Kirjade saatjad palusid pildi kasutamiseks nõusoleku andnud inimestelt kontaktandmeid, et posti teel edastada tasuna reisitšekid. Tšeki saanud inimene pidi selle ise kohalikus pangas või rahavahetuspunktis sularahaks vahetama ning lubatud summast ülejäänud raha tagastama kirjas märgitud aadressil.

Politseile on teada juhtum, kus inimene sai 3000 euro väärtuses tšekke ning pidi kelmidele tagastama 2600 eurot, kuna lubatud tasu kahe pildi kasutamise eest oli 400 eurot.

Politsei paneb inimestele südamele, et selliste kahtlaste pakkumistega ei tohiks kindlasti mitte kaasa minna. “Niimoodi võib tšekkide pahaaimamatult sularahaks vahetajast endast saada vastutahtmist õiguserikkuja. Samuti tuleb eirata ka tööpakkumisi, mille eest tasutakse raha asemel reisitšekkidega ega sõlmita töölepingut,” hoiatab politsei.

Print Friendly, PDF & Email