Tiiu Villsaar meenutas Jõgeval Alo Mattiiseni muusikutee algust

Tiiu Villsaar meenutas Jõgeval Alo Mattiiseni muusikutee algust

KULTUURITÖÖTAJAD: Tiiu Villsaar (paremal) ja Jõgeva kultuurikeskuse juhataja Airi Rütter.
Foto: Johannes Haav

Möödunud laupäeval Jõgeva kultuurikeskuse 50. sünnipäeva peol oli üks säravamaid külalisi kauaaegne Saaremaa kultuuritöötaja Tiiu Villsaar, kes mitmeid aastaid (tollal perekonnanime Rehtla kandes) ka Jõgeval kultuuritööd teinud.

Kui Tiiu Villsaar juubeliõhtul Jõgeva kultuurikeskuse juhataja Airi Rütteri palvel kunagisi aegu meenutas, rääkis ta sellestki, kuidas andis Jõgeva kultuurimajas ühe lavaaluse keldritoa pillimängu ja laulu harjutamiseks muusikasõpradest noormeestele, kelle hulgas olid ka hilisem helilooja ja isamaalaulude autor Alo Mattiisen ja nimekas basskitarrist Raul Vaigla.

Jõgevale tõi põlise saarlanna pere loomine. “11 aasta vältel töötasin siinses kultuurimajas kunstilise juhi, piirkonna metoodiku ja direktori kohusetäitjana. Seda perioodi oma elus võin lugeda lausa tasuta koolituseks, mille eest ka palka maksti,” muigas Tiiu Villsaar. Tema sõnul on Jõgeva kultuurirahvalt aga praegugi väga palju õppida. Juubelipeol avanes läbi sõnaliste meenutuste ja suurel ekraanil näidatud filmide ja fotode ning tänaste tegemiste tutvustamise võimalus saada põhjalik ülevaade Jõgeva kultuurikeskuse poole sajandi pikkusest käekäigust.

Kogu etteaste oli sedavõrd põhjalikult ja mitmekülgselt ette valmistatud, et videofilmina sobiks lausa õppematerjaliks rahvamaja või kultuurimaja presenteerimisel. Traditsioonide hoidmine ja järjepidevus kultuuriasutustes sõltub aga sageli ühest inimesest ja tema meeskonnast. Jõgeva kultuurikeskuses on selleks tubliks “tüdrukuks” juhataja Airi Rütter. Airi Rütter kinkis külalisele Saaremaalt ka Jõgeva kultuurikeskuse juubelimeene.

Jaan Lukas

Print Friendly, PDF & Email