Üleskutse: Veel on võimalik tellida elektroonilist valijakaarti

Kuni 3. veebruari keskööni on kõigil soovijail veel võimalik vormistada eelseisvateks riigikogu valimisteks riigiportaalis e-valijakaardi tellimus. Valijate nimekirjad lähevad lukku 4. veebruaril.

“Selle nädala neljapäeval lõpeb eelseisvateks riigikogu valimisteks e-valijakaartide tellimise tähtaeg. Need, kes on e-valijakaardi juba varem tellinud, ei pea seda enam uuesti tegema. Üle võiks veel kontrollida riigiportaalis e-posti suunamise, et valijakaart ikka ilusti kohale jõuaks,” ütles regionaalminister Siim Kiisler. “Kindlasti tuleks rahvastikuregistrist üle vaadata oma kehtivad elukohaandmed ning muudatuste korral need täpsustada,” lisas minister.

Oma kehtivaid elukohaandmeid saab vaadata siit: https://www.eesti.ee/portaal/rrteenus.paring_enda_andmete . E-valijakaardi tellimiseks peab ametlik @eesti.ee e-post olema suunatud kehtivale ja kasutuses olevale e-posti aadressile. E-valijakaardi saab tellida sisenedes riigiportaali http://www.eesti.ee/portaal/valimised.eabi ID-kaardi abil või tuvastades end internetipanga kaudu.

Elektrooniline või paberil valijakaart saadetakse valimiste eel igale hääleõiguslikule kodanikule, kes on vähemalt 18-aastane ja kelle elukohaandmed on kantud Eesti rahvastikuregistrisse piisava täpsusega. Valijakaart annab teavet selle kohta, kus, kuidas ja millal on võimalik hääletada. Elektrooniline valijakaart aitab säästa riigi raha ja hoida loodust!

Kristel Tuul
siseministeeriumi pressinõunik

Print Friendly, PDF & Email