Lennuraja riigihange kukkus läbi

Läinud suve teise poole paduvihmade tõttu kehvaks muutunud Ruhnu lennuraja remontimiseks välja kuulutatud riigihange ebaõnnestus, kuna mõistlikke lahendusi ei laekunud.

AS-i Tallinna Lennujaam juhatuse liige Erik Sakkov ütles Saarte Häälele, et riigihankele ei tulnud mitte ühtegi mõistlikku ettepanekut. “Need olid kulukad ja reaalset abi mitte pakkuvad,” nentis ta, lisades, et nüüd tuleb lihtsalt uurida teisi võimalikke variante probleemi lahendamiseks. “Üritame ikkagi saavutada, et lennud oleksid võimalikult stabiilsed,” kinnitas ta.

Samas tõdes Sakkov, et vihmaolud olid läinud aastal ikkagi erakorralised ja loota võib, et need ei kordu. Seega üritab AS Tallinna Lennujaam Erik Sakkovi sõnul Ruhnu lennurajast rääkides lendude stabiilse toimumise saavutada ilmselt lihtsamate töövõtetega. Ta meenutas vanarahva tarkust, et teede lagunemise ajal kevadeti ja sügiseti ei mindud teedele, mis võisid veerohkuse tõttu kahjustatud saada. “Ühe lahendusena võib kõne alla tulla, et väga poristel aegadel ei lubata lennukil Ruhnus maanduda,” rääkis Sakkov.

Tema sõnul väga kulukaid lahendusvariante nii väikese saare puhul kui Ruhnu pole võimalik kasutada. “Peame siiski suutma olemasolevat lennurada lihtsamate võtetega kuivendada ja siluda, aga tõsi on ka see, et me ei saa sinna panna meeletuid summasid. See poleks otstarbekas,” nentis Sakkov. Saare maavanem Toomas Kasemaa kinnitas, et esmalt jätkavad nad siiski majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) ühishanke ettevalmistamist Ruhnu ühistranspordi korraldamisel.

“Kui me MKM-ga ruhnlasi rahuldavates tingimustes kokkuleppele ei jõua, võimalikult lähedaselt vastavalt tehtud ühistranspordi uuringule, siis valmistame ette lennutranspordi hanke ja pikendame lepingut laeva Arabella kasutamiseks,” ütles Kasemaa. “Igal juhul on peamine see, et ruhnlased kuidagi liikuma saaksid ja küllap nad saavad ka. Kas nii nagu eelmisel aastal või mingisugusel muul viisil, see selgub.”

Ruhnu lennurada on viimaste aastate jooksul korduvalt liigveega kimpus olnud ja seda vaatamata sellele, et 2008. aastal lõppenud rekonstrueerimistööde käigus kaeti Ruhnu lennuväli plastkattega. Uut lennuraja aluspinda ja drenaaži nende tööde käigus aga ei ehitatud. Edasine elu ongi näidanud, et suure sajuga ei jõua vesi lennuraja pealt ära minna.

Print Friendly, PDF & Email