Marek Niit jooksis kaks Eesti rekordit

USA-s Arkansase ülikoolis õppiv Marek Niit on sisse saanud uue hoo. Selle tõestuseks püstitas ta ööl vastu laupäeva 200 m Eesti siserekordi tulemusega 21,05. Päev hiljem jooksis ta 400 m ajaga 46,76 ning seegi on uus Eesti rekord. Mõni tund pärast teist rekordi püstitamist aitas Niit oma ülikooli teatemeeskonda, kus läbis viimase vahetuse ajaga 46,60.

Postimees vahendas ka Niidi eelmise treeneri Valter Espe arvamust saarlasest jooksja sooritustest. Hoolealusega viimati kaks nädalat tagasi suhelnud Espe jaoks olid nii head tulemused üllatus. Hooaja avavõistlusel jooksis Niit 200 m ajaga 21,74. Espe sõnul tegeles ta selle ajani treeningutel erialase vastupidavusega ehk jooksis pikemaid lõike.

“Lühikese ajaga paranes tulemus päris palju,” nentis treener. “Tegelikult oli see ju tänavu tema esimene tõsisem võistlus.” Viimase lause põhjal võib aimata, et Espe ootab Niidult sisehooajal veelgi kiiremat jooksu. Espe arvas ka, et märtsi alguses Pariisis toimuval U23 sise-EM-l Niit ei osale. Samasse perioodi jäävad ka USA üliõpilasmeistrivõistlused, mis on sealmail hooaja üks tippvõistlusi.

Print Friendly, PDF & Email