Jaanis Hundt sai Euroopa meistrivõistlustel pronksi (2)

Jaanis Hundt sai Euroopa meistrivõistlustel pronksi

Euroopa meistrivõistlustel brasiilia ju-jitsus pronksmedali saavutanud Jaanis Hundt koos klubikaaslasega, kes tuli noorte arvestuses oma kategoorias hõbemedalile.
Foto: Erakogu

Saarlane Jaanis Hundt pälvis Portugalis Lissabonis Euroopa meistrivõistlustel brasiilia ju-jitsus pronksmedali.

“Kuna tegemist on põhimõtteliselt suurima võistlusega Euroopas, siis enamik võistlejatest sinna mütsiga lööma ei sõida. Konkurente oli igalt poolt Euroopast ja enamjaolt oli nende tase üpriski tugev,” lausus Jaanis Hundt. Ta lisas, et medalikohale jõudmine tuli talle endale üpris meeldiva üllatusena, kuna nii suurel võistlusel medalile jõudmine tundus eelnevalt ebareaalne ning seepärast ta seda sihiks ei seadnudki. “Eesmärk oli võtta kogu võistlust matšhaaval, kinni pidada oma strateegiast ning jõuda nii kaugele kui võimalik,” rääkis ta.

Jaanis Hundti kategoorias osales 58 võistlejat, mis oli kogu turniiri üks suuremaid osalejate arve. Treeninguid selleks võistluseks alustati terve klubiga septembrist. Asja võeti väga tõsiselt ning enamjaolt sai brasiilia jiu-jitsut treenitud 5–6 korda nädalas, lisaks sellele tehti kaks korda nädalas üldfüüsilist treeningut. “Kuna Euroopa meistrivõistlused oli peamine eesmärk selle aasta sees, mille nimel sai eelnevalt pea pool aastat tugevat tööd tehtud, siis pole ma edasiste võistluste peale veel väga mõelnud.

Hetkel plaanin mõneks ajaks aja maha võtta,” rääkis Hundt. Peale medalite muid auhindu võistlustel välja ei jagatud. Meeldiva lisapreemiana edutas treener Jaanise sinise vöö kandjaks. Ju-jitsu Euroopa meistrivõistlused toimusid 27.–30. jaanuaril.

Print Friendly, PDF & Email