Saaremaal tänavu grippi registreeritud veel ei ole

Vaatamata sellele, et tervishoiuamet on inimesi hoiatanud gripilaine eest ja paljude asutuste töötajad on haiged, Saare maakonnas ühtegi gripijuhtumit registreeritud ei ole.

“Terviseameti andmetel Saaremaal grippi registreeritud ei ole ja ka haigestumus ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse langes aasta kolmandal nädalal eelneva nädalaga võrreldes,” kinnitas Saarte Häälele terviseameti avalike suhete juht Iiris Saluri, lisades, et arstide poole pöördus jaanuari kolmandal nädalal kokku 66 inimest, nädal varem oli neid 73.

Saarte Häälele teadaolevalt on mitmes ettevõttes viirushaigustega kimpus töötajaid küll tavapärasest rohkem, kuid midagi hullu siiski ei ole. Tervishoiuamet saatis sel nädalal laiali teated, et grippi haigestumise kõrghooaeg on käes. Aasta kolmandal nädalal (17.–23. jaanuar) pöördus kogu Eestis arsti poole ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu 6442 haigestunut, neist 41 protsenti olid lapsed.

Vanuserühmade järgi haigestusid enam kuni 5-aastased lapsed, pisut väiksem oli haigestumus vanuserühmas 5–14-a. Haigestumus ei ületa siiski varasemate aastate jooksul jälgitud tavapäraseid gripihooaja näitajaid. Terviseamet tuletab meelde, et gripi leviku tõkestamiseks ja tüsistuste vältimiseks tuleks haigestudes töölt või koolist koju jääda.

Gripi kõrgajal võiksid tööandjad lubada haigusnähtudega töötajatel pigem mõned päevad kodus olla, kui jätkata haigena tööl käimist. Kõige ohtlikum on haigust eirata ja rahuliku põdemise asemel jätkata tööl käimist, võttes samal ajal kiiret leevendust lubavaid käsimüügiravimeid.

Print Friendly, PDF & Email