SÜG käis KG-st üle (3)

SÜG käis KG-st üle

KOLM MÄNGU: Poiste mängus oli SÜG (valges) kindlalt KG-st üle.

Kuressaare linna gümnaasiumide karikavõistlustel sportmängudes näitas eelmisel aastal kaotajaks jäänud Saaremaa ühisgümnaasium, et revanšitahe on suur. Korvpallis võideti Kuressaare gümnaasiumi nii tüdrukute kui ka poiste korvpallis.

Kolmandat aastat toimuvatel võistlustel võtavad sel aastal lisaks poistele korv-, võrk- ja jalgpallis mõõtu ka tüdrukud. Nende mängude tulemused on võrdväärsed poiste omadega. Vähemalt korvpallis suutsid SÜG-i tütarlapsed võita KG-d 22 : 14 ja SÜG-i noormehed pesid maha eelmise aasta kaotushäbi. Naaberkool purustati koguni 44 punktiga. Lõpuvile kõlades oli tablool 89 : 45.

Tütarlaste korvpall teadupoolest väga populaarne ala vähemalt Saaremaal ei ole. Mänguoskusega neiud siiski hätta ei jäänud ning keskmisest mängust veidi jõulisemas kohtumises suutis SÜG eest ära minna juba poolajaks, mis võideti 8 : 5. Kogu mängu võidutulemuseks kujunes 14 : 9. Kaotajatest oli 8 punktiga parim Riina Asumets ning võitjatel 10 punktiga Birgit Truumees.

Noormeeste mängus pandi asi samuti paika üsna mängu alguses. Kui KG suutis esimesed minutid tänu Siim Pildre korvidele veel sammu pidada, siis veerand-ajaks oli SÜG juba ees 16 : 12 ja poolajaks 38 : 27. Teisel poolajal lülitas SÜG sisse veel ühe käigu ning kolmas veerandaeg võideti koguni 16 punktiga ja neljas 17 punktiga. SÜG-i üleoleku kõrgpunktiks sai see, kui seisul 73 : 37 surus Mihkel Kõbin palli kiirrünnakust pealt sisse ning hetk hiljem kordas täpselt sama sooritust Edgar Vanin.

Mängu lõppskooriks kirjutati 89 : 45. KG parim korvikütt oli 9. klassi õpilane Siim Pildre 15 punktiga ja SÜG-i poolelt Mihkel Kõbin 20 punktiga. Järgmiseks kohtutakse märtsikuus võrkpallis.