Kaitseliidu staabimajast võib saada noortekeskus

Praegusest Kaitseliidu Saaremaa maleva staabimajast võib tulevikus saada avatud noortekeskus, kui alles jäetakse lasketiir ning vabatahtlikul riigikaitseorganisatsioonil valmivad Allee tänava kinnistule planeeritud ehitised.

Vastavasisulise kirja saatis Kuressaare linnavalitsusele Kaitseliidu ülem kolonelleitnant Raivo Lumiste, kelle sõnul peaks praegune Väljaku tänava staabihoone siis, kui kõik kulgeb plaanipäraselt, jääma igapäevase kasutuseta.

Kuressaare abilinnapea Mati Mäetalu ütles eile Saarte Häälele, et praegu saab Väljaku tänava majast rääkida tinglikult, sest mingeid otsuseid tehtud ei ole ning asi on arutluse tasandil. Küll aga märkis ta, et Kaitseliidu poole pöörduti seisukoha saamiseks seetõttu, et noortekeskuse teema tuli jutuks komisjonis, mis vaeb põhikooli hoone edasist saatust.

“Seepärast ei saa ma ka öelda linnavalitsuse seisukohta, kuna seda ei ole veel kujundatud, loodetavalt tuleb sellest juttu ka järgmisel teisipäeval toimuval istungil,” ütles abilinnapea, kelle arvates oleks avatud noortekeskuse Väljaku tänava majja viimine hea variant ning kindlasti peaks sinna alles jääma ka lasketiir.

“Praeguseni on meil Kaitseliiduga selles osas olnud väga hea koostöö, mis võiks jätkuda,” avaldas Mäetalu. On ju lasketiirus juba aastaid töötanud huvikeskuse laskering, millele koht on väga sobilik. Kaitseliit kolib oma Allee tänava majja pärast selle renoveerimist.

Kõik planeeringud ja eeltööd selleks on tehtud, kuid seni on veel lahtine raadiomasti küsimus. Nimelt tahtis Kaitseliit püstitada oma kinnistule 36-meetrise masti, millega pole aga nõus muinsuskaitse ega linnavalitsus. Nüüd tegeleb Kaitseliit uute võimaluste otsimisega.

Print Friendly, PDF & Email