Grete Paia tegi laulu õnnetust armastusest (12)

Grete Paia tegi laulu õnnetust armastusest

GRETE PAIA: Ei taha, et teda nimetatakse uueks tulijaks või tõusvaks täheks, sest selleni jõudmiseks on vaja väga palju tööd teha.
Foto: Erakogu

Kuressaare gümnaasiumi üheksanda klassi neiu Grete Paia (15) kirjutatud laul “Lõpp sellel lool” püsis eestikeelset muusikat mängiva Elmari raadio edetabelis teisel kohal lausa kolm nädalat, enne kui lõpuks esimeseks tõusis, kirjutas Õhtuleht. Lugu jäädvustati ka raadiojaama 15. kogumikplaadile “Elmari tantsuõhtu”.

“Mul oli seda laulu tehes just esimene suurem armumine ja kirjutades olin enda peale hästi vihane,” tunnistab noor lauljatar Grete Paia. Grete enda tehtud viisile ja sõnadele loodud “Lõpp sellel lool” valmis tegelikult juba mullu septembris ja esialgu ingliskeelsena – loo pealkiri oli “I’m Over You”. Laulu kirjutas ta valmis poole tunniga. Grete ütleb, et inglise keeles on tal kuidagi kergem oma tundeid ja mõtteid väljendada, sest samad mõtted eesti keeles kõlavad tema arvates kuidagi naiivselt.

Grete sõnul saatis ta oma loo paljudesse raadiojaamadesse, aga Owe Petersell – Elmari peatoimetaja – oli ainus, kes viitsis talle vastata. Owe tingimus oli aga, et laulule tuleb kirjutada eestikeelsed sõnad ning seejärel see uuesti kuulamiseks saata. Samas hakati laulu ingliskeelset versiooni kohe mängima kohalikus Kadi raadios ning see on ka seal jõudnud edetabelitesse.

Print Friendly, PDF & Email