Orissaarde tuleb “Kirbukas” (5)

Orissaare kandi rahval on aeg teha kiiresti oma riidekappides üks korralik inventuur, sest veebruarikuu alguses on võimalik oma pere kasutamata rõivad viia uude poodi nimega Kirbukas, mis hakkab asuma Kuivastu mnt 21A endistes Soovi poe ruumides.

“Meie mõte on tekitada selles poes nö üks suur ühine riidekapp, kuhu inimene saab tuua näiteks oma lapse väikseks jäänud ülikonna, aga leiab selle asemele siit number suurema ülikonna. Ja nii ongi rahul mõlemad osapooled, kusjuures kulutades palju vähem raha,” räägib poe omanik Made Loik.

Taoline riideesemete vahetus on tänapäeval väga populaarne mitmel pool välisriikides. Made tahab näha, kuidas siinses kogukonnas taoline vahetus välja kukub. Esialgu alustab Kirbukas väljamaalt sisse toodud kasutatud, kuid korralike rõivaste müügiga. Aga Made sõnul on inimestel soovi korral võimalik rentida nende poest riidepuu, määrata ise oma kaubale hind. Ja see hind, mille ta oma riidele määrab, selle hinnaga pood ka selle maha müüb.

Kui ostjat pole, viib inimene oma riided rendiperioodi lõppedes ära. Seega ise ta oma kaupa jälgib, ise laseb vajadusel hinna alla. Made on sünnilt saarlane, aga elanud 35 aastat mandrimaal. Tema ja abikaasa Kaido, kellega koos nüüd Orissaare Kirbukale elu sisse puhutakse, töötasid varem Tallinnas ja tegelesid hulgikaubandusega.

Kuna aga Randkülas on Made ema kodu, kus nagunii kõik suvepuhkused veedeti, hakkas siinne elu kaasadele sedavõrd meeldima, et kolm aastat tagasi otsustati Saaremaale jäädagi.

Print Friendly, PDF & Email