Libedus pani bussid hilinema

Pühapäevane temperatuuritõus tegi maakonna teed nii libedaks, et hommikul ei läinud mõned bussid liinile ja osa jäi graafikust maha. “Teeolud on jubedad,” ütles AS Harjumaa Liinid dispetšer, lisades, et pärast lõunat hakkas olukord õnneks tasapisi paranema, kuid kell 13.20 väljunud buss sõitis Lõmala kandis ikkagi lumehange ning teele tagasisaamiseks vajati traktoristide abi.

“Loodame, et ilmataat ikka halastab,” märkis ta, lisades, et mitte ükski buss ei saanud sõita graafiku järgi. “No pole mõtet selliste teeoludega bussi välja saatagi,” oli dispetšer nördinud, lootes, et edaspidi võiksid teemeistrid natuke varem maanteid soolatama hakata.

“Olin juba lootuse kaotanud,” ütles üks ühistransporti kasutav naine Saarte Häälele, lisades, et tal tuli Kuivastu maantee ääres bussi oodata 20 minutit rohkem kui tavaliselt. Palju pikemat aega pidid külmetama Kärla kandi inimesed, sest seal hilines buss lausa üle tunni. “Kui olin tund aega oodanud tee ääres, siis läksin koju ja võtsin auto,” rääkis Kärla kandist Kuressaarde sõita tahtnud klient. Dispetšerile helistades kinnitati talle, et buss liinile siiski tuli, kuid jääb lihtsalt hiljaks.

Kuressaare bussijaamast kinnitati Saarte Häälele, et tõepoolest jäid mõned bussid halbade teeolude tõttu hommikul liinile minemata või läksid hiljem, kuid eile lõunaks oli olukord paranenud ning probleeme bussigraafikus enam ei olnud. “Nii libe oli, et pane uisud alla ja mine,” kommenteeris pühapäevaõhtust teeolu oma nime mitte avaldada sooviv autojuht, lisades, et esmaspäeva hommikul oli jää suurematel teedel küll juba sulanud, kuid pühapäeva õhtul sai näiteks Kuivastu maanteel sõita vaid kiirusega 50 km/h.

Print Friendly, PDF & Email