Laanet esinumbriks ei saanud (27)

Poolteist kuud enne parlamendivalimisi on selgunud ka enamus kandidaate, kes hakkavad riigikogulase ametit püüdma Hiiu-, Lääne- ja Saaremaal ehk valimisringkonnas nr 5.

Keskerakonna nimekirja avaldamisel oli siinse ringkonna jaoks ilmselt suurim üllatus, et tõenäoliseks esinumbriks peetud riigikogu liikmele Kalle Laanetile jäi teise numbri staatus. Esinumbrina läheb valimistele vastu Läänemaa mees Jaanus Karilaid. Keskerakonna peasekretär Priit Toobal märkis, et Laaneti teise numbri seisuses pole midagi kummalist. Ringkonnas esitati esinumbri kandidaatideks nii Jaanus Karilaid kui Kalle Laanet ning erakonna juhatus otsustas esinumbriks nimetada Jaanus Karilaiu, märkis Toobal.

Kalle Laanet viibis riigikogu delegatsiooniga Hiinas ning seetõttu kommentaare anda ei saanud. Lisaks neile kahele on KE nimekirjas saarlastest veel Piret Sarjas, Mart Mäeker ja Ülo Vevers. Reformierakonna sisevalimiste kahe vooru järel on siinne esinumber Jaanus Tamkivi, järgneb Urve Tiidus. Saarlastest on 5. valimisringkonnas kuues number kohalike reformikate juht Jüri Kuusk ning seitsmes Saare maavanem Toomas Kasemaa.

Oma lõplikku nimekirja ei ole avaldanud veel rohelised ja Rahvaliit. Roheliste esinumber Lääne-Eestis on Aleksei Lotman ja rahvaliidu nimekiri peaks lõplikult selguma neljapäevaks. Juba varem oma nimekirja avalikustanud IRL esinumber siinmail on teatavasti poliitikasse tagasi tulnud Tõnis Palts. Saarlastest on siin kandideerimas veel Kuressaare gümnaasiumi direktor Toomas Takkis ja Kuressaare abilinnapea Argo Kirss.

Sotsiaaldemokraatide nimekirja juhib Hiiu, Lääne ja Saare valimisringkonnas Kajar Lember, saarlastest mahuvad sinna veel Raimu Aardam ja Hannes Hanso. Üksikkandidaadina pürib riigikokku Salme põllumees Raimond Ellik.

Print Friendly, PDF & Email