Sepikoda avas põgusa pausi järel taas uksed

Sepikoda avas põgusa pausi järel taas uksed

TALVEUNEST ÄRGANUD: Saaremaa Seppade sepikoja uksed on taas valla igal tööpäeval kella 9-st hommikul kella 17-ni õhtul ning sepp Siim Esko ootab kõiki sepistehuvilisi.
foto: Egon Ligi

Kaks kuud Kuressaare lossihoovis külastajatele suletud olnud Saaremaa Seppade sepikoda on alates eilsest tööpäeviti taas avatud.

Saaremaa Sepad OÜ müügijuht Elar Smirnov teatas läinud nädalal Saarte Häälele, et vahepeal suletud olnud sepikoda teeb uksed taas lahti selle aasta teisest nädalast. “Sepp Siim on pärast põlveoperatsiooni tööpostil tagasi,” kinnitas Smirnov.

Esmaspäeva hommikupoolikul olidki sepikoja uksed valla ja sepp Siim Esko tööpostil. “Sepikoda oli kaks kuud suletud, kuna olin haige,” ütles Esko. Sepikoja lahtiolekuaegades mingeid muudatusi toimunud ei ole ja sepistehuvilised on sinna oodatud igal tööpäeval kella 9-st hommikul kuni õhtul kella viieni. “Kui uks on ikka lahti, võib täiesti julgelt sisse astuda,” kinnitas Esko.

Sepa sõnul on sepikojas endiselt vaatamiseks ja ostmiseks väljas valik Saaremaal tegutsevate seppade toodangust. “Kõik on ühise nimetaja Saaremaa Sepad all ja lisaks on veel võimalik tellida. Kui inimene midagi konkreetset tahab, siis on kõige parem kohapeale tulla ja sepaga rääkida. Nii saab kohe ka joonised teha ja kokku leppida selles, millal asi valmis saab, millal järele tulla,” selgitas Esko.

Sepikoda teeb ka koostööd Saaremaa muuseumiga. “Kuna seal parasjagu remont on, siis teeme mõningaid sepiseid, mis vaja. Viimati tegime uksehinged ja nüüd tuleb üks lühter tegemisele,” rääkis Siim Esko. Lossihoovi sepikojas on võimalik ka ise sepatööd proovida, valmistada sepa abiga näiteks sepanael (proovimise hind 3,20). “Kes naela valmis teinud, sellele väljastatakse ka sepa õpipoisi tunnistus,” kinnitas Esko.

Sepistamist saavad proovida ka grupid, kuid selleks tuleb enne sepaga aeg kokku leppida. “Väga populaarne on pruutpaaride seas sepikojas koos sepaga oma õnnetoova hobuseraua tegemine,” märkis sepp Siim. Saaremaa Seppade müügijuht Elar Smirnov lisas omajagu tähtsa uudisena ka seda, et kui seni olid sepad tegutsenud Talumaa OÜ firma nime all, mis oli ettevõttele jäänud selle alustamise päevilt, siis nüüd on neil uus ametlik ärinimi.

“Soovime oma maakonna rahvale teada anda, et 4. jaanuaril kinnitas äriregister meie uue ärinime Saaremaa Sepad OÜ,” ütles Smirnov. “Nüüd viidi lihtsalt nimi ja tegevusala kokku, aga muidu on kõik endistviisi ja sama,” sõnas sepp Siim Esko.

SAAREMAA SEPAD OÜ
Ettevõte asutati 1997. aastal ärinime Talumaa OÜ all. Toona alustati põllumajandusega, kuid täna-seks on põhitegevusalaks saanud sepiste tootmine. Saaremaa Seppade suuremad kliendid on ehitus- ja kodukaupade müüjad üle Eesti ning nende tooteid on tellitud Põhjamaadesse, Saksamaale, Venemaale. Püsivalt eksporditakse oma toodangut Soome, Rootsi ja Saksamaale. Kaubamärgi “Saaremaa Sepad” võttis ettevõte kasutusele 2002. aastal ja tänavuse aasta alguses kinnitas äriregister neile uue firmanime – Saaremaa Sepad OÜ.
“Saaremaa sepad ei ole kunstnikud, vaid sepad. Suur osa meie seeriatoodangust ei ole mitte välja mõeldud, vaid on need samad esemed, mida sepad ka vanasti tegid. Kuna meie seeriatoodangus on üle kolmesaja erineva toote, suudame rahuldada iga kliendi soovi kiiresti ja soodsalt,” kinnitavad sepad ise.
Saaremaa Seppade firmakauplused Tallinnas asuvad Nunne tn 7, Norde Centrumis Lootsi 7 ja Ülemiste keskuses Suur-Sõjamäe 4. Kuressaare lossihoovis on neil avatud sepikoda keskaegses miljöös, kus kõik soovijad saavad sepa juhendamisel ka ise naela valmis meisterdada. Lossihoovi sepikojast saab sepiseid ka osta.
Allikas: www.sepad.ee

Print Friendly, PDF & Email