Kuhu minna

Teisipäev, 11. jaanuar

KINO
Divas kl 18.30 ulmethriller Skyline – ära vaata üles. Pilet 3,20 € / 50 kr. Alla 12-a mittesoovitatav.

NÄITUS
Saarefotos (endises Turufotos) Kuressaares Kiriku tn 2 avatud Saarte Hääle fotograafi Egon Ligi personaalfotonäitus.

SPORT
Kuressaare spordikeskuses kl 16 TV 10 Olümpiastarti I etapp.

Kolmapäev, 12. jaanuar

KINO
Divas kl 18.30 ulmethriller Skyline – ära vaata üles.

SPORT
Kuressaare tervisepargis “Liikudes tervemaks: tund terviserajal”. Korraldab SA Kuressaare Spordibaasid. Rada avatud kl 18–19.

KONTSERDI EELTEADE
Juhan Viidingu laulude õhtu OSA 2

“Mida teevad ema-isa siis, kui lapsed magavad..?”
Kreem, Kikas ja Langi teavad!
Reedel, 11. veebruaril Kuressaare Linnateatris kl 19. Pääse 5,75 €, kontserdipäeval 8 €.
Lugu pealkirjaga “Vaikelu” pärineb Juhan Viidingu laulude plaadilt “OSA 2”, kus laulude esitajaks sama koosseis, kes pani kokku ka esimese tõeliselt menuka plaadi “Eluaeg olen tahtnud õue” – Juhan Viidingu õepoeg Jaagup Kreem, Tiit Kikas ja Taavi Langi.
Juhan Viidingu laulude esimene plaat on saanud rohkesti sooja ja südamlikku tagasisidet ning esimene tiraažki on juba läbi müüdud.
“Minult on tihti küsitud, et miks ometi ei jõudnud plaadile see või too lugu, aga kõik ju ei mahu. Nüüd siis tegime kõigile soovijatele vastu tulles veel ühe plaadi, “OSA 2”, millelt leiab veel suure hulga onu Juhani esitatud ja ka tema tekstidele valminud laule,” põhjendab teise Viidingu laulude plaadi väljaandmist Jaagup Kreem.
Noorte meeste koosluse algataski Jaagup Kreem, kellel oli pikka aega küpsenud plaan oma onu Juhan Viidingu lauludest üks korralik plaat salvestada.
Esmalt valmisid koos hea sõbra Tiit Kikasega koos lugudele seaded. Tiidu multiinstrumentalisti võimekus ja uusi lahendusi otsiv loomus on viinud selleni, et esimesel plaadil kõlavad peale tavapärase viiuli veel ka flööt, parmupill, mandoliin, tuuba ja loos “Kui märkan ma alasti naist” saadab mõtlikku laulu põleva klaveri praksuv ja nukker hääl.
Teise plaadi salvestamiseks pühkis Tiit tolmu maha ammustelt, aga vahepeal unarusse vajunud pillidelt: kasutusel on kontrabass, kannel, akordion, kellamäng ja teisedki põnevaid hääli tegevad pillid. Kitarril saadab laule noor ja andekas kitarrist Taavi Langi. Nii plaadil kui ka kontsertidel kuuleb Jaagup Kreemi luulet esitamas ja laulmas sootuks teisiti, kui ollakse seni harjunud Terminaatori solistilt ootama.
Niisiis esinevad Jaagup Kreem – laul, kitarr; Taavi Langi – kitarr; Tiit Kikas – kõik ülejäänud pillid.

TULEKUL
Verekeskus kutsub uue aasta esimestele doonoripäevadele
Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskus kutsub saarlasi uue aasta esimestele doonoripäevadele esmaspäeval, 17. jaanuaril kl 13–18 ja teisipäeval, 18. jaanuaril kl 8–13 Kuressaare kultuurikeskusse.
Doonoripäeva külastamiseks tuleks varuda umbes 45 minutit, millest vereloovutus võtab 5 kuni 10 minutit ja ülejäänud aeg kulub ankeedi täitmisele, meditsiinilisele läbivaatusele ning väikesele puhkusele pärast vereandmist.
Tule doonoriks, kui oled terve ega põe hetkel mõnda viirushaigust, ei tarvita ravimeid, oled puhanud ja söönud, sinu kehakaal on üle 50 kg ja oled 18–60-aastane. Viimasest vereandmisest peab olema möödunud meestel 60 päeva ja naistel 90 päeva. Kui sulle on tehtud nõelravi, tätoveerimisi või naha augustamisi, saad verd loovutada 6 kuu möödumisel.
Vereloovutusele tulles võta palun kaasa pildi ja isikukoodiga isikuttõendav dokument.
Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskus

Print Friendly, PDF & Email