Parts allkirjastas saarlastele sõidusoodustust andva määruse (6)

Parts allkirjastas saarlastele sõidusoodustust andva määruse

SAARLASTELE EDASPIDI ODAVAM: Laevale saab poole hinnaga.
Foto: Raul Vinni

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts allkirjastas eile määruse, millega saarte elanikele antakse võimalus osta soodushinnaga reisijapilet.

Majandusministeeriumi teatel muudetakse senikehtiva hinnakirjaga võrreldes reisija ja sõiduauto sooduspileti, busside, väikebusside, veoautode ja haagiste üleveo hinda. “Uued piletihinnad on õiglased Saaremaa ja Hiiumaa põliselanike suhtes, kelle jaoks on praamiühendus mandriga eluliselt oluline. Otsused, mis puudutavad veoautosid ja busse, peaksid aga aitama elavdada saarte majandust,” kommenteeris Parts.

Muudatuse kohaselt võimaldatakse inimestele, kelle elukoht on rahvastikuregistri andmetel Saare või Hiiu maakond, osta parvlaevadele soodus-reisijapilet. Soodustuse suurus on 50 protsenti reisijapileti tavahinnast. Osta on sooduspiletit võimalik vaid ühel liinil: saarlasel Virtsu–Kuivastu liinil ja hiidlasel Rohuküla–Heltermaa liinil. Soodustuse saamiseks peab inimene esitama vedajale ID-kaardi, mille abil on võimalik tuvastada inimese elukoht.

Ühtlasi alandati pensionäride, õpilaste ja üliõpilaste soodus-reisijapileti hinda 50 protsendini pileti tavahinnast. Liinibussidega reisivad inimesed saavad muudatuste kohaselt õiguse osta parvlaevadele soodus-reisijapilet olenemata rahvastikuregistrijärgsest elukohast. Muudatuse eesmärk on propageerida ühistransporti.

Saareelaniku sõiduauto üleveohinna soodustust on suurendatud ja see moodustab nüüd 50 protsendi sõiduauto üleveo tavahinnast. Varasem soodustuse määr Virtsu–Kuivastu liinil oli ligi 30 protsenti ja Heltermaa–Rohuküla liinil ligi 40 protsenti. Isik, kes ostab soodustusega sõidukipileti, saab samaaegselt osta ka saareelaniku soodushinnaga reisijapileti ilma reisija elukoha täiendava kontrollita.

Väinamere Liinid OÜ märkis oma kolmapäeval tehtud avalduses, et uue aasta 1. veebruarist kehtima hakkavad muudatused nõuavad täiendavat ajakulu ja see toob kaasa järjekorrad. Ettevõtte teatel võimaldab praegune piletikontrolli- ja laadimissüsteem suures osas automaatset kontrolli. “Olukorras, kus ka reisijaid tuleb lisaks sõidukitele ükshaaval kontrollima hakata, tekivad kassades pikad ootejärjekorrad, sest toimingule kuluv aeg mitmekordistub,” märkis Väinamere Liinid oma teates.

“Soodushinnaga reisijapiletite müük elukoha alusel muudab senise teenuse tervikuna kliendivaenulikumaks. Keskenduda tuleb isikutuvastusele ja kontrollile. Sadamate läbilaskevõime kaotab saavutatud võimsuse ja kiiruse, kannatajaks jäävad kõik kliendid,” seisab teates. Firma on oma kinnitusel teinud omapoolsed ettepanekud, kuidas võimaldada saareelanikele soodsam reisijapilet, kasutades olemasolevat sõiduki sooduskaardisüsteemi.

Print Friendly, PDF & Email