Orissaares oli igati huvitav spordiaasta (48)

Orissaares oli igati huvitav spordiaasta

LAEV: Kas nüüd Orissaare spordi lipulaev, kuid iga omavalitsus oma jahimeeskonnaga uhkeldada ei saa. Jahtlaev Lagle hoiab Orissaares purjetamise lippu küll.
Foto: Raul Vinni

Orissaare 2010. aasta parimaks sportlaseks valiti Johanna Johanson. Spordiaasta parim saavutus lõppenud aastal oli “TV 10 olümpiastardi” võit 39. hooajal maakoolide arvestuses. Karikas anti üle treener Ly Lingile. Nende tulemuste valguses võtame Orissaare spordiaasta kokku.

Traditsioonid jätkusid

Tänavused Väikese väina mängud olid pühendatud mängude 30. aastapäevale. Üle pika aja olid mängude korralduse juures taas väärtusliku nõuga meile abiks kõigile armsaks saanud Orissaare spordihinged. Kogutud sai ka materjali mängude ajaloo kohta. Väikese väina avaveeujumisel tehti nii osalevate sportlaste rekord kui ka rajarekord. Peakorraldaja Andre Kuntseli käe all toimunud Orissaare triatlon alustas sel aastal koostööd Eesti triatloni liiduga ning 2011. aastal on Orissaare triatlon Eesti triatloni liidu kalendris kui arvestatav Eesti triatloni etapp.

Lastele mõeldud Tammetõrumängud on pika traditsiooniga. Mängude algataja oli tänaseks meie hulgast lahkunud üle Eesti tuntud sporditegelane Ilmar Kivi. Nüüd jätkavad Tammetõrumängude korraldamist perekonnad Kivi, Viss ja Treiel ühiselt.

Uued algatused

Orissaare lahtistest karikavõistlustest võrkpallis võttis osa 9 võistkonda üle Eesti. Märkimist väärib, et võistlustel osales ka Otepää vallavalitsus koos oma mees- ja naiskonnaga. Otepää valla osalemise juhtmõte oli laiapõhjaliste sõprussidemete loomine Orissaare vallaga. See idee sai alguse avastusest, et Orissaare vallal ei olegi siiani sõprussidemeid ühegi Eesti vallaga.

Alustati ka neli korda aastas toimuva Orissaare kergejõustiku seeriavõistlusega, mille kaks etappi toimub staadionil ja kaks spordihoones. Seeriavõistlus koosneb kolmest alast: paigalt hüpped, heited ja 30 meetri jooks. Igast etapist võtab osa keskmiselt 50 sportlast erinevatelt spordialadelt üle Eesti. Uue traditsioonina sündis koostöös Muhu ja Orissaare lasteaiaga Saaremaa lasteaedade spordipäev. Kolmel paremal lasteaial on võimalus osaleda üle-eestilisel lasteaedade spordipäeval Tallinnas.

Teoks sai esimene Eesti saarte spordialase koostöö üritus – viisime läbi Eesti saarte aeroobikaprintsessi valimise. Alguse said ülemaailmsete käimispäevade raames toimuvad Orissaare sügisjooks ja sügismatk, kus osales 50 inimest. Orissaare spordihoones toimusid juulis Tartu ülikooli spordimeditsiini kliinikumi info- ja testimispäevad Saaremaa noorsportlastele. Koostööst loodame tulevikus Saaremaa noorsportlastele suurt abi.

28. augustil sõlmisid koostöölepingu Orissaare korvpallurid ja Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi korvpallimeeskond TÜ/Rock. Pärast lepingu allkirjastamist hakkas Orissaare korvpallimeeskond kandma nime Orissaare Rock. Koostöö TÜ/Rockiga pakub mitmeid uusi võimalusi mitte ainult Orissaare noortele, vaid ka huvilistele mujalt Saaremaalt. Koostöös osalevad noored saavad koos TÜ/Rocki noortega kaasa lüüa ühislaagrites ja ühistel turniiridel.

Orissaare treeneritel on võimalik täiendada end koolitustel, kus osalevad ka TÜ/Rocki treenerid. Meeskonnad komplekteeritakse tulevikus ühiselt, nii on Orissaare mängijatel võimalus jõuda ka TÜ/Rocki rivistusse. Orissaare ettevõtjate toel valmis Orissaare staadionil harjutusrada. Selle eest suur tänu Peeter Oopkaubale, Sulev Sallale, Rain Traumannile ja Ants Riimile.

Suur rõõm on Orissaare tublidest treeneritest, kelle käe all treenivad ja õpivad Orissaare ja mitme naabervalla lapsed, noored ja täiskasvanud. Meie tublid treenerid ja kehalise kasvatuse õpetajad Ly ja Jüri Link, korvpallitreenerid Mati Rüütel, Andre Kuntsel, Margo Rüütel, Margus Nurja, maadlustreener Tiit Uspenski, kulturismi-, jõusaali- ja lastetreener Raimo Tamm, võimlemis- ja aeroobikatreener Tiina Käen, naisvõimlemise treener Anne Keerd annavad hindamatu panuse, et meie vallale ja Eesti riigile kasvaksid tublid ja terved kodanikud.

Aasta parimaks spordisaavutuseks pean Orissaare gümnaasiumi võitu “TV 10 olümpiastardi” võistlustel treener Ly Lingi juhendamisel. Aasta suurimaks kordaminekuks pean Orissaare ja Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi vahelise koostöö algatamist, mis on Eestis ainulaadne.

Uus aasta tuleb põnev

Järgmisel, 2011. aastal ootavad Orissaare spordisõpru mitmed huvitavad spordiüritused, kus on võimalik ise kaasa lüüa ja mitmeid suur-üritusi ka kõrvalt jälgida. Rohke osavõtjate arvuga üritus on 6.–7. augustil toimuv Eesti suurima seiklus-spordisarja Xdream öine etapp, kus osaleb ligi 1000 inimest. Jalgrattaspordi sõpradele pakuvad kaasaelamist 20. juunil Orissaares aset leidvad Eesti meistrivõistlused jalgrattaspordis.

Triatloni harrastajatele on hea uudis, et Orissaare triatlon on nüüd Eesti triatloni liidu kalendrisarvestatav triatloni etapp. Osalemissoovi on avaldanud mitmed nimekad triatlonistid. Kindlasti jätkuvad 2010. aastal Orissaares alguse saanud võistlused ja üritused. Mitu suurt spordisündmust, mille osas käivad praegu eelläbirääkimised, jäävad spordisõpradele veel üllatuseks.

Kaire Nurja,
Orissaare spordihoone juhataja

Print Friendly, PDF & Email