Orissaare ajaloo toimkond uurib Orissaare ajalugu

Kodukoha ajaloo tundmaõppimiseks ja jäädvustamiseks vabatahtlikest huvilistest moodustatud Orissaare ajaloo toimkond (OAT) korraldas esimese avaliku ürituse. Mitukümmend erinevas vanuses minevikusõpra, kes Orissaare kultuurimajja kogunesid, said osa mitmest inforikkast tunnist.

Pärast kolme Maasi poisi nelja laulu tutvustas Gustav Kutsar õhtu kava ning virtuaaltervitused saabusid avaesinejana väljakuulutatud tunnustatud mereajaloolaselt Bruno Paolt, kes isiklikel põhjustel Orissaarde kohale tulla ei saanud, kuid kelle 47-minutiline ettekanne piirkonna kujunemisest ja minevikust oli samal päeval linti võetud ja kuvati video vahendusel ekraanile.
“Tahaksin, et nad õpiksid nüüd oma ajalugu natuke rohkem tundma ja lööksid ise aktiivselt kaasa,” sõnas Pao lõpetuseks, viidates Orissaare elanikele. Esimest korda ajalookirjades 1545. aastal täismõisana mainitud Orissaare rüütlimõisast rääkis kohalik ajaloohuviline Viivi Eist, riigiarhiivist väljaotsitud ja ekraanile projitseeritud vanade maakaartidega ilmestas räägitut Gustav Kutsar.

Lavaäärel oli vaatamiseks välja pandud pisike näitus Orissaarest vanadel fotodel, mis pakkus parajat peamurdmist, sest praegune alevikusüda on endisaegsest hoopis erinev, kuna siinne suurem ehitustegevus algas alles viiekümnendail. Paadimuuseumi loomise ideest alguse saanud ajalookogumise üks algataja, kaitseväe vanemkaplan Gustav Kutsar sõnas OAT tööd tutvustades, et see on vabatahtlik, isealgatuslik ja ööpäevaringne.

Leitud info, olgu see siis fotode, mälestuste, artiklite vm näol, kopeeritakse ja säilitatakse Orissaare raamatukogus kõigile kättesaadavana. Toimkonnaga liituma ning OAT blogisse aadressil http://orissaareajalugu.blogspot.com/ kaastööd tegema on oodatud kõik soovijad.

Print Friendly, PDF & Email