Kuressaare eakad said Lions-klubilt kingitusi

Kuressaare eakad said Lions-klubilt kingitusi

 

Juba kolmeteistkümnendat aastat järjest ja neljateistkümnendat korda üldse peab Kuressaare Lions-klubi jõulude ajal meeles linnas üksinda elavaid eakaid inimesi, viies neile meeleheaks mahuka kingikoti maiustuste ja esmatarbevahenditega.

Esimesed kingipakid lionsitelt said Kuressaares üksinda elavad vanainimesed 1995. aasta jõulude ajal. 1998. aastast siiani on Kuressaare Lions-klubi liikmed suutnud abivajavaid kaaslinlasi rõõmustada. Kui viimastel aastatel on klubi liikmed jõulupakkide tegemiseks raha kogunud jõulukuuskede müügiga, siis seekord jäi see aktsioon ära. Tänavu oli peamiseks rahaallikaks, et kingitusi osta, novembris Kuressaare kultuurikeskuses toimunud heategevuskontsert. Klubi president Veikko Lehto (fotol), kes oli ka kontserdi peakorraldaja, hindas ettevõtmise igati kordaläinuks.

Klubi liikme Karli Valdi sõnul on pakisaajaid 30. Koos Kuressaare linnavalitsuse sotsiaalosakonna töötajatega koostatakse abivajajatest igal jõulukuul uus nimekiri. Sel aastal sai tänu lionsitele jõulurõõmu 23 naist ja 7 meest, kellest vanim oli 1917. aastal sündinud kuressaarlane. Enamik abivajajaist on üle 80 aasta vanad. “Pakke üle andes me saame osa sellest emotsioonist, mida vanainimesed tunnevad. Enamikul neist ei ole kodulinnas sugulasi ega lähedasi. Paljud pakisaajad poetavad tänades pisara, öeldes, et tooge mulle ka natuke tervist, nii väga tahaks näha, kuidas elu edasi läheb,” edastas Karli Valt kohtumistel kogetut.

Klubi presidendi Veikko Lehto hinnangul läks aasta igati korda. Heategevuskontserdi publiku hulgas olid ka puuetega lapsed koos peredega, kellele see oli esmakordne meeldiv kogemus. Märtsis kutsus klubi puuetega lapsed Rüütli tervisekeskusse. Sedagi traditsiooni soovib klubi jätkata. Traditsiooniks on juba saanud igakevadised Lions-klubi korraldatavad laadad. Lõppev aasta läheb “lõvide” ajalukku sellegi poolest, et kevadel tähistasid Kuressaare lionsid klubi 20. sünnipäeva. “Igas kuus oleme midagi kasulikku teinud. Sügisel käisime esmakordselt Saaremaa rallil huvilisi toitlustamas. Oleme olnud tegusad,” on klubi president aastaga rahul.

Print Friendly, PDF & Email