Ilutuled toetuvad sponsoritele (1)

Saare maakonna vallad ise rahaliselt ilutulestikku ei panusta, efektse tuledemängu osas on kokkuleppele jõutud sponsoritega või loodetakse sellele, et ettevõtjad ja elanikud teevad ise ilutuld.

Orissaare vallavanem Aar-ne Põlluäär ütles Saarte Häälele, et Orissaares on ilutulestik kavas täpselt nii nagu eelnevatelgi aastatel. “Kuna oleme tellinud ilutulestiku igal aastal ühe ja sama firma käest, siis saame ka arvestatavat soodustust ja ilutulestiku hind on 3000 krooni,” lausus Põlluäär. Kogu raha selleks ettevõtmiseks tuleb kohalikelt ettevõtjatelt ja eraisikutelt.

Valjala vallavanem Kaido Kaasik nentis, et vallas on kindlasti mitmeid ilutulestikke, kuid vald ise ilutule eest ei maksa. “Ilutulestikku on toetanud meie vallas tegutsevad ettevõtted ja minu teadmist mööda toimub aleviku keskel ka sel aastal tulevärk,” ütles Kaasik. “Pihtla vallas ei ole kombeks maksumaksja raha taevasse lennutada,“ ütles Pihtla vallavanem Jüri Saar ja lisas, et kindlasti teevad ilutuld edukad ettevõtjad.

Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam rääkis, et nemadki pidasid ilutule üle nõu ja jõuti arusaamisele, et mõistlik on, kui tulevärki rahastavad ettevõtjad, nii umbes 5000–6000 krooni ulatuses. Valla eelarvest ei plaanita ilutuld korraldada ka Muhus, Mustjalas, Salmel ega Kaarmal.

Tänavune Kuressaare linna ilutulestik toimub erinevalt läinud aastast kesklinna turuplatsil ning koos ettevõtjatega panustatakse sellesse 25 000 krooni. Linn ise eraldas ilutulestiku jaoks 15 000 krooni. Kuressaare ilutulestik kestab linnavalitsuse pressiesindaja Silver Saluri sõnul 5 minutit ja 30 sekundit ning kokku lastakse taeva alla 3117 tähepommi, mis erinevaiks efektideks avanevad.

Print Friendly, PDF & Email