
POOLA KAUP KOONDUB:Hetkel kogu turu taga asuva platsi vallutanud Poola riidekaupa müüvad ärimehed koondatakse tulevikus kokku ühte kohta.
Foto: Peeter Kukk
Kuressaare turu eelmisel nädalal selgunud uue rentniku strateegilise partneri BBP Kaubandus Grupp OÜ kodulehel ilutseb vaid Poola päritolu liha hinnakiri. Turu arendaja kinnitab, et tegu on siiski väga korraliku ja kogemustega ettevõttega.
Turu rendikonkursi võitnud Veskimaja Hoov OÜ tegevjuht Fleur Sprenk tunnistas, et salapärase strateegilise partneri kohta on temalt aru pärinud ka linnavalitsus. Samas märkis Sprenk, et ainuüksi kohaliku kauba ja kaubapakkujatega ei pruugi hakkama saada ja seetõttu tuleb kaasata ka mandril tegutsevaid ettevõtteid.
“Tahame sisse tuua ka üle Eesti kauplejaid, et tagada kauba mitmekesine valik, see ei tähenda ainult mahedat ja kohalikku,” rääkis Sprenk, kelle kokkupuude turuga sai alguse sel aastal, kui ta avas turuhoones toitlustusettevõtte. Tema sõnul läheb strateegilist partnerit vaja eelkõige nõutava investeeringu tegemiseks, milleks on lisaks soetatavale vallasvarale 600 000 krooni viie aasta jooksul. Seda nõudis konkursil Kuressaare linnavalitsus.
“Nimetatud eesmärkide ja võetud kohustuste täitmiseks kaasas Veskimaja Hoov, eelnevalt kooskõlastatult linnaga, strateegilise partneri BBP Kaubandus Grupp OÜ, kes tegutseb üle Eesti 15 turul ja peab kümmet kauplust,” selgitas Sprenk. “Lisaks majanduslikule toele on väga väärtuslik ka strateegiliselt partnerilt saadav know-how, mis on hädavajalik turu edasiseks arenguks.”
BBP Kaubandus Grupp OÜ on äriregistri andmetel loodud 2010. aasta märtsis. Fleur Sprenk kinnitas, et firma omanikeringi ja juhtkonna näol on tegemist inimestega, kes on Eestis erinevatel turgudel kaubelnud edukalt üle 10 aasta ja on turumaailmaga hästi kursis. Olgugi et tegevust alustati alles märtsis, on praeguseks saavutatud juba 1,5 miljoni kroonine kuukäive. BBP Kaubandus Grupp OÜ-le kuulub ka kaubamärk “Meie Talu”.
Firma esindajaks on Sprenki sõnul advokaat Kaspar Noor, kes plaanivat tulla Saaremaale elama, et turuga tõsiselt tegelema hakata. Saarte Häälel Kaspar Noorega eile kontakti saada ei õnnestunud. Turu uus rentnik alustab uuendustega hoogsalt. “Kauplejate ja turu külastajate jaoks leiavad esimesed visuaalsed muudatused aset 2011. aasta kevadel, mil Kuressaare turul saavad olema uued kauplemisletid jm asjaomane inventar senise asemel. Parima tulemuse saavutamiseks on juba peetud läbirääkimisi saaremaiste meistritega,” kinnitas Fleur Sprenk.
Tollest mandrifirmast sooviks rohkem teada,ka nimesid.Esialgu arvan,et Saaremaa täidaks turu omamaise ja omanäolise kaubaga.Saarel on palju potentsiaali,mis jäänud igasuguste piirangute taha kinni.No.mida p…t ma pean siin nägema samu asju,mis Balti jaama turul,või kus tahes turul.See,et pulstid turult kaovad,on küll tervitatav.Ausam oleks kui linn igati soosiks seda ettevõtmist ega nõuaks teab,mis koletut renti.Raha tuleb linnale ju nagunii.
Selle jutu põhjal on selge, et Fleur Sprenk on mitte turu arendaja vaid kõigest BBP Kaubandus Grupp tankist.
Leping on 5 aasta peale. Kohalikel ettevõtjatel ja talunikel pole vaja pabistada. On vaja tegeleda oma originaaltoote arendamisega. Õppida tehnoloogiat, leida avastada nutikaid nippe ja lahendada probleeme. Oma originaalkaup on see, mida Saaremaal veel pole. Karjas toodetud leiba pole mõtet turul müüa. Mida ketist ei saa seda tuleb otsida turgudelt, laatadelt, toiduringidest. Võimalik, et ei saagi suurt olema niipea, sest vähe pühendumust, vähe raha, vähe kannatust.
Fleur Sprenk toob särtsu ja kindlasti konflikte. Kuid vaevalt, et törjutakse kvaliteetset ja originaaltoodet.
Soovitan luua üleriigilise turgude ja laatade kordineerimise sihtasutuse, mis korraldaks aitaks kaasa originaalkaupade arendamisele ja logistikale, hoiustamisele….. Kui meil talukohukest v kohupiima pole siis tuuakse see teisest maakonnast sisse näitekas.
Kindlasti toodete tutvustused, presentatsioonid, kokakursused, peaksid olema pidevad.
Turuülevaated- turuuudised….
Kuressaare Turg on kõige huvitavam teema Saaremaal. Nagu ka Kuressaare Soojus. Mulle väga meeldiks kui vähemalt need kaks asja ikka kenasti edeneksid ja oleksid ikka omainimeste käes ja meie nn visiitkaardid! Meeletult suurte võimalustega, et edendada maakonna elu. esimene turismi ja söögikultuuri teine metsakasvatuse seisust oluline….
Olen veebruarist – märtsist ka ise kauplemas. Üritan toetada Turuga seotud heades ettevõtmistes. Ehk jätkub seda jõudu! Soovitan olla optimistlikud ja osta turult ära kõik mis seal on (toidukraam), just siis tuleb sinna uuem ja värskem, mitmekesisus suureneb …. Müüjad langetage hinda ja kontrollige kaale!
Ei no Poola lihast on siin tuline puudus….
http://firmaparing.krediidiinfo.ee/ esitatud registri aadress, lao aadress, tootenimistu…
Kõik see viib ühele “põnevale” mõttele – kas mitte organiseeritud poisid ei pese mitte raha?!
Veiko rõõm võib jääda sama üürikeseks kui tavaliselt – meenutagem või vorstitegu.
Veiko Maripuu jutt sarnaneb tüüpilise nn projektipõhise tegevuse manageerimisega.Miks peab originaalkaupa arendama,kui ta on olemas,leidke nipp,et rahvas nendega välja tuleks,nendega tegeleks.Majandus on valdkond,mis igasugustele projektidele vastab sageli ootamatu tõrkega – juhul kui asi on vähe läbimöeldud.Mingi oht siin on.Tundub,et katse-eksituse võimalusega mängimiseks.Jutt on laiali valguv ja vähe konkreetne.Ka min a tahan teada nimesid selleks,et siia ei tilguks keskerakonna turumaffia.
Tere, paar küsimust Linnale:
Mida suudetakse teha 600tuh. eest Kuressaare turu arengus?
Kust saaks lugeda arendaja konseptsiooni?
Millal suudetakse reguleerida turul käibemaksu arvestus?
isiklikult ootan turule lahtist kohupiima,mida alati mandril käies turult ostan.on vist Nopri oma.võrratult hea !
kuressaare on ka varem rehapeale astunud,kuna pole ettevõtte tausta uurinud.
pakun siis tasuta infot :kadrion grupp-pankrotis,
ettevõttes töötavate isikute tausta võiks ka uurida
kui õieti mäletan oli ettevõtte nimi betaks,mis võitis kuressaare ranna toitlustamiskonkursi,olles võlglane
Ennegi nähtud selliseid libekeelseid mesijuttu puhuvaid sinisilmi. Ei saa hilbukaubandust pidada kui neile poleks ostjaid. Järelikult on nõudlus ja milleks seda siis lõpetada. Kas seda nn kodumaist ja originaalset on seni takistatud turul müümast – vaevalt. Olge ikka jalgadega maapeal. Küsimus on rohkem ikka müügikohtade korralduses, mitte kaubas eneses.
Turuga ongi see häda, et kui jubedalt igasugune kohupiim müüks seal siis küllap oleks ka müüjaid. kui hilbu ja puulusika müümine on kasulikum siis tehakse seda ja kõik. Turumajanduseks nimetatakse. See lihapood seal turul on mõistlik asutus ja proua müüja väga vastutulelik,. Loodetavasti seda ei uputata poola lihaga.
Las tiblad mõllata, peaasi, et sellest tulu tõuseks. Näete, Rakveres mõllasid tiblad nii, et riigi viljasalv sai tühjaks, aga rahvale sellest tulu ei tõusnud.