Turul hakkavad tegutsema nii saarlased kui ka mandrimehed (13)

Turul hakkavad tegutsema nii saarlased kui ka mandrimehed

POOLA KAUP KOONDUB:Hetkel kogu turu taga asuva platsi vallutanud Poola riidekaupa müüvad ärimehed koondatakse tulevikus kokku ühte kohta.
Foto: Peeter Kukk

Kuressaare turu eelmisel nädalal selgunud uue rentniku strateegilise partneri BBP Kaubandus Grupp OÜ kodulehel ilutseb vaid Poola päritolu liha hinnakiri. Turu arendaja kinnitab, et tegu on siiski väga korraliku ja kogemustega ettevõttega.

Turu rendikonkursi võitnud Veskimaja Hoov OÜ tegevjuht Fleur Sprenk tunnistas, et salapärase strateegilise partneri kohta on temalt aru pärinud ka linnavalitsus. Samas märkis Sprenk, et ainuüksi kohaliku kauba ja kaubapakkujatega ei pruugi hakkama saada ja seetõttu tuleb kaasata ka mandril tegutsevaid ettevõtteid.

“Tahame sisse tuua ka üle Eesti kauplejaid, et tagada kauba mitmekesine valik, see ei tähenda ainult mahedat ja kohalikku,” rääkis Sprenk, kelle kokkupuude turuga sai alguse sel aastal, kui ta avas turuhoones toitlustusettevõtte. Tema sõnul läheb strateegilist partnerit vaja eelkõige nõutava investeeringu tegemiseks, milleks on lisaks soetatavale vallasvarale 600 000 krooni viie aasta jooksul. Seda nõudis konkursil Kuressaare linnavalitsus.

“Nimetatud eesmärkide ja võetud kohustuste täitmiseks kaasas Veskimaja Hoov, eelnevalt kooskõlastatult linnaga, strateegilise partneri BBP Kaubandus Grupp OÜ, kes tegutseb üle Eesti 15 turul ja peab kümmet kauplust,” selgitas Sprenk. “Lisaks majanduslikule toele on väga väärtuslik ka strateegiliselt partnerilt saadav know-how, mis on hädavajalik turu edasiseks arenguks.”

BBP Kaubandus Grupp OÜ on äriregistri andmetel loodud 2010. aasta märtsis. Fleur Sprenk kinnitas, et firma omanikeringi ja juhtkonna näol on tegemist inimestega, kes on Eestis erinevatel turgudel kaubelnud edukalt üle 10 aasta ja on turumaailmaga hästi kursis. Olgugi et tegevust alustati alles märtsis, on praeguseks saavutatud juba 1,5 miljoni kroonine kuukäive. BBP Kaubandus Grupp OÜ-le kuulub ka kaubamärk “Meie Talu”.

Firma esindajaks on Sprenki sõnul advokaat Kaspar Noor, kes plaanivat tulla Saaremaale elama, et turuga tõsiselt tegelema hakata. Saarte Häälel Kaspar Noorega eile kontakti saada ei õnnestunud. Turu uus rentnik alustab uuendustega hoogsalt. “Kauplejate ja turu külastajate jaoks leiavad esimesed visuaalsed muudatused aset 2011. aasta kevadel, mil Kuressaare turul saavad olema uued kauplemisletid jm asjaomane inventar senise asemel. Parima tulemuse saavutamiseks on juba peetud läbirääkimisi saaremaiste meistritega,” kinnitas Fleur Sprenk.

Print Friendly, PDF & Email