Kingikotti kogunes 50 soki- ja kindapaari (1)

Kingikotti kogunes 50 soki- ja kindapaari

ILME ÕUNAPUU: “Iga paar on kordumatu mustriga ja olen päris kindel, et laste jaoks kootud erilise südamesoojaga. Loodetavasti hindavad seda samamoodi ka sokkide-kinnaste uued omanikud.”
Foto: Egon Ligi

Kaarma avatud noortekeskuse, Kaarma vallavalitsuse, Kaarma noortekogu, Kadi raadio ja Saarte Hääle kampaania “Kingime lapserikaste perede lastele soojad jõulud” läks igati korda.

“Lahkete inimeste abiga on tänaseks kogunenud täpselt 50 soki- ja kindapaari, neid on erinevas suuruses ja värvides, on toodud ka väikseid armsaid papusid,” ütles Kaarma valla noorsootöö vanemspetsialist Ilme Õunapuu.

Ta lisas, et aktiivselt on vardaid liigutanud paljud Kaarma valla elanikud, aga sokke on toodud ka Salme vallast ja Kuressaarest. Kampaania mõte sai Ilme Õunapuu sõnul alguse nii-öelda elust enesest. “Oma töös puutun kokku paljude laste ja noortega, kelle perede võimalused on erinevad,” rääkis ta. Ühelt ürituselt jäi talle hinge peale üks väike külmetav laps, kelle sokkides oli auke rohkem kui sokki ennast… Kurb oli vaadata, et laps kandis mitu päeva järjest neidsamu katkisi sokke.

Ilme Õunapuu jätkas, et kuna ta oma ema on agar kuduja – läheb vaid kaks päeva ja jälle sokipaar valmis –, siis uskus ta, et küllap leidub teisigi, kes sokiaktsiooniga kaasa tuleksid, ja nii see kampaania välja kuulutatud saigi. Eelmisel aastal korraldas Kaarma vald valla suurtele peredele jõuluetenduse Kuressaare Linnateatris, publik täitis kogu saali, mis tähendab, et kohal oli ligi 200 inimest.

Tänu väga positiivsele tagasisidele sündiski otsus kujundada suurte perede jõuluüritus traditsiooniks. Sel laupäeval, 18. detsembril kell 13 saab teoks lasterikaste perede jõulutrall, kuhu on tänaseks registreerunud 135 osalejat ehk siis Kaarma valla pered, kus kasvamas kolm ja enam last. “Väga hea meel on selle üle, et paljud pered on esindatud täies koosseisus. Ürituse eesmärk ongi, et pere saaks lustida ja väärtustada ühiselt veedetud aega,” selgitas Ilme Õunapuu.

Algselt oli pidu planeeritud Kaarma vallamaja saali, kuna huvilisi on aga väga palju, siis toimub trall Kuressaare kultuurikeskuses. Jõulutrallile tuleb ka jõuluvana, kelle kingikotti annetatud sokid-kindad on jõudnud. Ilme Õunapuu lisas, et meeldiva üllatuse valmistas neile Auriga keskus, mille jõululoteriist saadud tulu abil saavad nad kingipakid mitmekesisemaks muuta. Peol, mille korraldamises osalevad ka Kaarma noortekogu liikmed, astuvad üles mitmed esinejad, saab laulda ja tantsida koos kostümeeritud tegelastega.

Print Friendly, PDF & Email