Ristiku lasteaias märgatakse abivajajaid (4)

Ristiku lasteaias märgatakse abivajajaid

HEATEGU SÜNNIB KOOSTÖÖS: Vasakult Ristiku lasteaia direktor Monika Talistu ning idee välja pakkunud õpetajad Signe Kapp ja Merike Meriloo.
Foto: Egon Ligi

Kuressaare Ristiku lasteaia Pääsupoegade rühma õpetajad Signe Kapp ja Merike Meriloo kutsusid ellu uue traditsiooni – pidada meeles kahte peret ja kinkida neile kaunil jõuluajal kogu lasteaia töötajate poolt kingipakid.

Mõte taoliseks ettevõtmiseks oli Signel oma sõnul olemas juba mitmed aastad varem, kuid kuna siis tegutses lasteaed igal pool asenduspindadel, siis polnud sellise algatuse jaoks aega. “Aga võib-olla see maja andis ka hoogu juurde, nüüd oli ruumi tegutseda,” arvas ta. Imeilusad, kunstipäraselt kaunistatud erkkollases paberis ja päkapikupildiga kingipakid anti eile õhtul üle perele, kus kasvamas kolm pisikest tütart.

Kuu aega tagasi väljakuulutatud aktsioonis lõid kaasa pea kõik maja töötajad. Kui ettevõtlikud naised heategevusaktsiooni välja kuulutasid, siis oli neil selge, et mingit “kaltsundust” nad ei tee, vaid võtavad vastu üksnes korralikke, kas siis täitsa uusi või vähekasutatud asju. Vabatahtlikult toodi kõike vajalikku: riideid, komme, piparkooke, mett, omavalmistatud moosi, mahla, suhkrut, makarone, puhastusvahendeid jpm. Lasteaia meditsiinitöötaja komplekteeris esmaabivahendite pakikesed.

Lasteaia direktor Monika Talistu rõõmustas, et energiat on tublidel lasteaiaõpetajatel hästi palju. “See on elus ikka nii, et kes teeb, see jõuab,” kiitis ta. Kui alguses oli mõte teha kingitusi vaid ühele perele, siis kuna üllatuslikult toodi nii palju häid ja tarvilikke asju, tehti kingitused kahele perele. Teine Kuressaare pere saab oma pakikesed kätte lähiajal.

Print Friendly, PDF & Email