Mehed peksid inimesi nuiade ja kangiga (20)

Kuressaare kohtumajas mõisteti neljapäeval avaliku korra raskes rikkumises süüdi Ivar Meitern ja Mati Mändmaa, kes mullu veebruaris koos 30-aastase Allaniga Kallemäe kaupluse juures kannatanutele raudkangi ja nuiaga kallale tungisid.

Varem viiel korral kriminaalkorras karistatud Meiternile mõisteti selle kuriteo eest neli kuud vangistust, kolm korda kohtu ees seisnud Mändmaad karistati kolme kuu pikkuse vangistusega. Varem karistamata Allanile mõisteti rahaline karistus.

Süüdistuse järgi tungisid Ivar Meitern, Mati Mändmaa ja Allan eelmise aasta 18. veebruaril kella 16–17 ajal Valjala vallas Kallemäe külas asuva Kallemäe kaupluse juures tekkinud sõneluse käigus kallale kahele kannatanule. Ivar Meitern lükkas neist ühte järsult, mille tagajärjel too kukkus. Seejärel tekkinud rüseluses peksis ta koos Mati Mändmaa ja Allaniga kaht kannatanut, tagudes neid käte ja jalgadega.

Ivar Meitern lõi autost võetud rauast sõrgkangiga üht kannatanut pähe ja rindkere piirkonda. Kakluse käigus võttis Ivar autost ka noa, millega ähvardades vehkis, kuni üks kannatanutest selle temalt ära võttis ja eemale viskas. Ivari vend Allan ründas kannatanuid aga spetsiaalselt löömiseks kohaldatud nuiaga, millel oli keti otsas ogaline raudmuna. Löögiriist tekitas ühele kannatanule ogade jäljed peopessa ja põhjustas käe tuimuse.

Kuna avaliku korra raske rikkumine pandi toime enne eelmist kohtuotsust, loetakse kergem karistus kaetuks meestele varem mõistetud reaalse vangistusega. Lisaks Kallemäel toimunud kaklusele süüdistati Ivar Meiternit ka naise peksmises. Eelmise aasta lõpus tungis ta kallale oma elukaaslasele, kägistades teda kaelast ja peksis rusikatega näkku, tekitades naisele kehavigastusi. Naise peksmise eest lisati Meiterni karistusele veel kaks kuud vangistust ning tal tuleb trellide taga veeta neli aastat, kaks kuud ja kolm päeva.

Print Friendly, PDF & Email