Kudjape sai hüperkiire interneti (4)

Kudjape sai hüperkiire interneti

 

Elion paigaldas novembrikuus Kudjape alevikku kaasaegse valguskaablivõrgu ning 29 eramu või kinnistu omanikel avaneb nüüdsest võimalus kasutada peaaegu 10 korda kiirema ühendusega internetti kui Eesti keskmine koduinternet ja vaadata digi-TV-d.

Valguskaablit peetakse täna kõige tulevikukindlamaks tehnoloogiaks, mis vastab internetikasutajate vajadustele ka 25 aasta pärast. Elioni juurdepääsuvõrgu talituse Saaremaa juhtivinsener Bruno Jantra ütles, et Kudjape küla Mündi piirkond on esimene eramajade valguskaablivõrk Lääne-Eestis.

“On omamoodi sümboolne, et 125 aastat pärast telegraafside sündi Saaremaal on n-ö valgus tuppa saabunud ning oleme teinud suuri edusamme valguskaablivõrgu rajamiseks Saaremaal,” rõõmustas Jantra.
Elioni tehnoloogiadirektor Kalev Reiljan ütles, et valguskaabli tehnoloogia on tulevikutehnoloogia. “See tähendab seda, et vähemalt järgmised 25 aastat saavad need kliendid, kelle kodu on varustatud valguskaabliga, kasutada kõiki uusi ja väga kiiret internetti nõudvaid teenuseid, millest meil täna veel ettekujutust ei ole,” lisas Reiljan.

Projekti raames tahab Elion kaasaegse valguskaablivõrguga ühendada igal aastal keskmiselt 45 000 kodu ja kontorit.

Print Friendly, PDF & Email