Juubel konverentsiga

Juubel konverentsiga

TÄNUD TEHTU EEST: Kauaaegne Laimjala raamatukogu juhataja Milvi Rapp (vasakul), kes töötas siin 39 aastat (1963–2002), ja praegune juhataja Aive Sepp tänamas Milvit tehtud töö eest.
Foto: Mae Nõu

Eile tähistas Laimjala raamatukogu oma 85. tegevusaastat ebatraditsiooniliselt konverentsiga.

Kohalikus rahvamajas toimunud piduliku ürituse juhatas sisse raamatukogu ajaloost rääkides praegune raamatukoguhoidja Aive Sepp. Seejärel sisenes saali noor inimene Eva-Liisa Kilter, rääkides kaasaegset blogiteksti, millest kõik kohalviibijad arugi ei saanud. Tekst viitas sellele, millest tänapäeva noored räägivad ja milline see jutt on, kui raamatuid ei loeta.

Sellega juhatati sisse Heli Maajärve seminar teemal “Raamatud: kujutlusvõime ja loovuse arendajad”. Pärast huvitavat loengut pani Heli Maajärv kõik osalejad näitlema, et kujutlusvõimet arendada. “Hästi tore oli ja see rahvale väga meeldis,” kommenteeris Aive Sepp. Ta selgitas, et idee tähistada raamatukogu sünnipäeva konverentsiga tekkis sellest, et kui tegelikult järele mõelda, ei ole 85 ühe raamatu ja raamatukogu jaoks ju teab mis suur number… “Siis mõtlesime, et teeme ühe konverentsi ja räägime sellest, miks raamatuid üldse vaja on,” ütles ta.

Õnnitlusi tähtsa päeva puhul tõid juubilarile vallavalitsuse ja vallavolikogu liikmed, Saare maakonna keskraamatukogu töötajad, kolleegid teistest maaraamatukogudest, maavalitsuse kultuurinõunik Valve Heiberg ja mitmed lugejad. Lõpetuseks sõid raamatukoguhoidjad Laimjala jahimajas ühiselt jõululõunat.

Print Friendly, PDF & Email