Taniel Varese singel valmis muusikakooli uues stuudios (9)

Taniel Varese singel valmis muusikakooli uues stuudios

Foto: Gerd Vipre

Varem mitmes ansamblis mänginud Taniel Vares loodab, et tema värskest singlist “Oled ainus sa” kasvab tulevikus välja ka plaat. Samas on see singel esimene suurem töö, mis salvestatud Kuressaare muusikakooli uues stuudios.

Varese sõnul on tegemist kaveriga ühest Shania Twaini kantrilaulust. “Sellele sai täiesti uus vorm antud ja eestikeelsed sõnad kirjutatud. See lugu on mul kummitanud pikka aega ja olen tahtnud seda oma versioonis esitada,” iseloomustas Vares lugu, mida saab kuulata Youtube’ist ja küsida näiteks Kadi raadiost.

“Kätte on jõudmas jõuluaeg ja millal siis veel ilusat sõnumit teistele edastada, kui mitte nüüd. Loodetavasti on mõne aja pärast ka täispikk plaat tulemas,” rääkis ta singli valmimisest ja tulevikust.

Stuudio nüüd ju kodulinnas

Vares märkis, et üks väga suur ajend singli valmistamiseks oli see, et vastrenoveeritud muusikakooli stuudio näol on nüüd ka Kuressaares salvestamisvõimalus olemas. “Kui enne olen erinevate puntidega käinud mandril salvestamas, siis nüüd on see võimalus kodus olemas ja loomulikult ei tohi lasta sellel raisku minna,” lausus Taniel Vares ja lisas, et tulemus, mille kallal tehti tööd pea paar kuud, on korralik.

Tema sõnul on muusikakooli stuudios kõik vajalik olemas ja saab teha head tööd. Vares ütles, et temaga koos veetsid pikki tunde stuudios Toomas Tang, Ivo Aksiim, Valmer Luks ja Kalmet Rauna. Muusikakooli direktor Tarmo Berens rääkis, et stuudio on hetkel sisseelamise etapis ja tehakse esimesi katsetusi. Tema sõnul on tehtud ka sümfoniett-orkestri live-salvestus kooli saalis, mida saab kooli kodulehelt ka kuulata.

Berensi kinnitusel on tema subjektiivne hinnang, et otsesalvestamise võimalused on väga head. Direktor lisas, et stuudiot saavad edaspidi salvestamiseks kasutada kõik soovijad. Linnavalitsus peaks lähipäevil kinnitama stuudio kasutamise taksiks 20 eurot tund, mis sisaldab endas helimehe tööd ning võimalust kasutada ruumi ja vajalikke seadmeid.

Print Friendly, PDF & Email