Starman jõuab digiajastusse (17)

Starman jõuab digiajastusse

TERE TULEMAST DIGIVÕRKU: Timo Hartikaineni kinnitusel jõuab täielik digipööre viimaks ometi ka Kuressaarde.
Foto: Erakogu

Starman avab jaanuaris Kuressaares uue digitelevisiooni võrgu, tuues seeläbi linna ligi 160 telekanalit, 30-megabitise interneti ja personaalse teenustepaketi koostamise võimaluse.

Starmani turundusjuht Timo Hartikainen rääkis Saarte Häälele, et sel sügisel on nad avanud digivõrgud kümnes linnas ja asulas. “Kuressaare digivõrgu avamise järel jaanuaris on kogu ettevõtte kaabelvõrk kaetud digitaalse telepildiga,” sõnas Hartikainen.

Seoses uue digivõrgu avamisega muutuvad 18. jaanuaril Kuressaare klientidele edastatavate teleprogrammide sagedused, misjärel tuleb teha uus kanalite automaatotsing. “Kõiki kliente teavitatakse sellest kirjalikult,” kinnitas ta. Digitelevisiooni vaadata ja teisi digivõrgu võimalusi kasutada saavad Kuressaare kliendid aga alates veebruarist.

Kanalid saab ise valida

Digi-TV, kiire interneti ja personaalsete teenustepakettide pakkumiseks paigaldab Starman Kuressaarde uued ülekandeseadmed ja ehitab kaasaegse valguskaablivõrgu. “Uus võrk toob Kuressaarde ligi 160 digitaalset telekanalit ning võimaluse koostada täielikult personaalne telekommunikatsiooniteenuste pakett,” ütles Hartikainen.

Tema sõnul saab iga klient Starman Stardiga valida oma paketti sobivad teenused ning määrata näiteks internetiühenduse kiiruse, telekanalite hulga, tasuta telefonikõnede mahu ja soovi korral ka lisateenused. Esmalt tuleb klientidel paika panna põhipakett ning valida saab seejuures 20, 40, 70 ja 78 põhikanali vahel. Lisaks saab igaüks vastavalt oma maitsele tellida teleprogramme ühtekokku 10 erineva teemapaketi seast.

Internetiühenduste maksimumkiirus kasvab Kuressaares aga 30 megabitini sekundis, lisaks tõusevad ka teiste internetipakettide kiirused. “Näiteks kõige soodsama hinnaga S-pakett pakub kodudesse 1-megabitist netiühendust, M-pakett 4-megabitist ning L-pakett juba 30-megabitist internetti,” selgitas Hartikainen.

Hartikainen märkis, et kui M-paketti on lisatud juba varasemast tuttavad tasuta kõned Starmani võrgus, siis L-paketis on tasuta piiramatu arv kõnesid kõigisse Eesti tavatelefonivõrkudesse ning XL-paketis saab kuus teha 200 minutit tasuta kõnesid kõikjale üle maailma.

Üliselge pilt ja 3D-kanal

Alates veebruarist on Kuressaares võimalik vaadata ka üliselge pildi ja ruumilise stereoheliga HDTV (High Definition Television) telekanaleid, näiteks National Geographic HD, Eurosport HD või History HD. Novembris lisandus HD-paketti Euroopa esimene kolmemõõtmeline telekanal HD1 3D.

Starmani Kuressaare programmitehnik Gerd Vipre ütles Saarte Häälele, et 3D-telepilt on praegu populaarne teema. Seda enam, et Saaremaal ei saa kinoski filme 3D-formaadis näha. “Kuressaare kaubanduses on aga 3D-pilti võimaldavad telerid täiesti olemas ja nüüd siis tuleb eraldi kanal ka,” kinnitas Vipre.

Print Friendly, PDF & Email