Viinavarastel juhtus õnnetus õnnetuse otsa (5)

Soov öösel otsa lõppenud viinavarusid tasuta täiendada lõppes kahele noormehele lõhutud rolleri, kitse poolt mõlgitud auto, tingimisi vanglakaristuse ja suurte rahaliste kohustustega.

Kuressaare kohtumajas tunnistati varguses süüdi kaks noormeest, kes tänavu suvel Leisi vallas Metsküla kaupluses vargil käisid. Kohus mõistis Andresele karistuseks nelja kuu ja Gerdile kahe kuu pikkuse vangistuse tingimisi 18-kuulise katseajaga. Kohtuotsust on võimalik edasi kaevata seitsme päeva jooksul.

Eeluurimisega tehti kindlaks, et Andres ja Gert tarvitasid 15. augustil Kuressaares alkoholi. Noormeestel tuli aga viinast puudus kätte ja nad otsustasid seda juurde hankida. Üks neist teadis, et Metskülas asuv kauplus pole valve all, ja seega otsustati ööpimeduse varjus rolleriga ette võtta umbes 40 kilomeetri pikkune reis.

Kaupluse aknal võeti klaas eest ja kaasa võetud rauasaega saeti trellid läbi. Gert jäi akna alla valvesse ja Andres võttis poest suitsu, alkoholi ja toiduaineid kokku umbes 6000 krooni eest. Poisid tassisid kraami eemale jäetud rolleri juurde ja avastasid siis, et kogu varastatud kraami on rolleriga ära viia võimatu.

Nii jätsid nad tee äärde maha viinerid, krõpsud, mõned õlled ja limonaadid ning asusid Kuressaare poole teele. Mahajäetud kraami leidis hommikul tee äärest vargust uurima läinud politsei. Poiste sõit Kuressaare poole eesmärgiga viinavõtmist jätkata ei läinud aga sugugi libedalt, sest juba mõne kilomeetri pärast jäi roller seisma, kuna kütus sai otsa. Poisid lisasid küll kütust, kuid roller enam käima ei läinud.

Noormehed peitsid varastatud kraami metsa ning hakkasid jalgsi ja rollerit käekõrval lükates Kuressaare poole astuma. Hommikul otsisid poisid üles sõbra, kes oli nõus koos nendega metsa peidetud asjad ära tooma. Kraami päritolust sõbrale ei räägitud. Kuid ka seekord tabasid noormehi viperused, sest teele jooksnud kits mõlkis sõbra auto. Kompensatsiooniks rikutud auto eest loovutasid vargil käinud Andres ja Gert sõbrale osa varastatud alkoholist ja suitsudest.

Mõlemad noormehed tunnistasid end kuriteos süüdi ja lubasid kannatanule tekitatud ligi 7000 krooni suuruse kahju hüvitada. “Juua ei tasu, kui juua ei osata,” ütles ühe kohtualuse kaitsja Sulev Raudsepp noormeestele, kes lubasid, et rohkem nad selliseid tegusid korda ei pane. Lisaks karistusele tuleb mõlemal noormehel menetluskuluna kanda riigituludesse 6525 krooni sundraha ja hüvitada õigusabiga seonduvad kulud.

Print Friendly, PDF & Email