Aasta sportlase valimiseks kehtestati uued reeglid (3)

Saaremaa spordiliidu juhatus kinnitas oma üleeilsel koosolekul aasta sportlase valimise juhendi, mis muudab valimise tunduvalt konkreetsemaks. Suurim muudatus puudutabki rohkem mandri kui Saaremaaga seotud sportlasi, kes ometi on Saare maakonna parimaks kandideerinud ja ka võitnud.

Nii näiteks ei saa eelmisel aastal maakonna aasta sportlaseks valitud Mikk Pahapill sel aastal tiitlit kaitsta, sest uutele kriteeriumidele ta lihtsalt ei vasta. Juba eelmisel aastal avaldas nii mõnigi treener arvamust, et kas Saare maakonnas sündinud, kuid lapsepõlves mandrile kolinud seitsmevõistluse Euroopa meister ikka passib Saaremaa parimaks. Seda enam, et ta ei kuulu Saare maakonna klubisse ning siia võistlema ka ei satu.

Nüüd on selliste vaidlustega asjad ühel pool, kuna Saaremaa spordiliidu juhatuse otsusega kinnitatud juhend sätestab, et aasta sportlased peavad vastama vähemalt ühele tingimusele neljast. Need tingimused on: kandidaat elab või õpib Saare maakonnas; kandidaat on Saare maakonna spordiklubi liige; kandidaat on maakonnast võrsunud, aga õpib mujal või teenib sõjaväes aega (kuni 5 aastat pärast maakonnast mujale kolimist); kandidaat on maakonnast võrsunud ja on esindanud väljaselgitamise aastal Saare maakonna spordiklubi või Saare maakonda.

Samas mahub parimate kriteeriumide piiresse näiteks Kaie Kand, kes elab praegu küll Hollandis, kuid kelle koduklubiks on KJK Saare. Kriteeriumide järgimisel saavad olema erilisemad Saar-te mängude aastad, kus paljud sportlased, kes muidu maakonda ei esindaks, mängudel siiski osalevad.

Saare maakonna aasta sportlased valitakse kuues kategoorias: aasta naissportlane, aasta meessportlane, aasta noorsportlane (tüdruk), aasta noorsportlane (poiss), aasta treener, aasta võistkond. Hääletamisel saavad interneti kaudu osaleda kõik, lõpliku järjestuse paneb paika maavanemast, tema poolt määratud spordinõukogust ja Saaremaa spordiliidu juhatusest koosnev otsustajate kogu. Aasta parimaid autasustatakse 28. detsembril Kuressaare Linnateatris.

Print Friendly, PDF & Email