Saarlased võitsid kaks medalit lukumaadluses (6)

Saarlased võitsid kaks medalit lukumaadluses

ESIKOLMIK: Vasakult seisavad Vahur Voksepp (hõbe), Andre Veskioja (kuld) ja Madis Laid (pronks).
Foto: Erakogu

Eelmisel nädalavahetusel Tartus toimunud Eesti meistrivõistlustelt lukumaadluses tõid klubi Vabavõitlus Kuressaare sportlased koju hõbe- ja pronksmedali.

Kehakaalus –99 kg võistles 4 sportlast ning Kuressaaret esindasid Vahur Voksepp ja Madis Laid. Esimesena astus võistlustulle Vahur Voksepp, kelle jaoks see oli esimene võistlus. Tema esimene vastane oli Elustreening Eesti klubis treeniv tartlane Andre Veskioja. Matš kulges väga tasavägiselt ja tulemuseks oli viik. Teises matšis oli Vahur agressiivsem ja alistas 3D Treeningus treeniva Reimo Miti kiire kägistusega. Kolmas matš toimus klubikaaslase Madis Laidiga ning tulemuseks oli viik ja kokkuvõttes Eesti meistrivõistluste hõbemedal.

Madis Laidi esimene vastane oli Reimo Mitt. Tasavägiselt kestnud kohtumise lõpus oli Madis lähedal Reimo alistamisele, aga enne lõppes ajalimiit ning seega oli tulemuseks viik. Teine matš, kus Madis kohtus Andre Veskiojaga, kulges esialgu Madise domineerimisega. Madis oli väga lähedal käelukule, kuid vastane suutis sellest kahjuks välja tulla.

Viimasel minutil tegi Madis vea, jäi kägistusse kinni ja pidi tunnistama Andre paremust. Kolmandas matšis maadles Madis klubikaaslase Vahuriga viiki ning võitis kokkuvõtteks meistrivõistluste pronksmedali. Vahur on treeninud Vabavõitlus Kuressaare klubis 1,5 aastat ja Madis Laid paar kuud. Madis on eelnevalt tegelenud seitse aastat judoga.

54 minutit maadlust

ERR Sport vahendab, et lukumaadluse Eesti meistrivõistlustel osales 35 maadlejat Tallinnast, Tartust, Pärnust, Kuressaarest ja Kehrast. Kõige domineerivam sportlane oli kindlasti – 88 kg võistleja Martin Aedma, kes sai hiljuti esimese eestlasena kätte Brasiilia jiu-jitsu musta vöö.

Kõige võitluslikumaks lahinguks nimetas võistluse peakorraldaja Jorgen Matsi aga naiste +60 kaalukategoorias toimunud kuld- ja hõbemedali otsustanud matši, mis kestis rekordilised 54 minutit, olles seega Eesti võitlus-spordi ajaloo tõenäoliselt pikim naiste maadlusmatš.

LUKUMAADLUS
Lukumaadlus ehk Brasiilia jiu-jitsu on vabavõitluse üks osa, kus heitlus jätkub seni, kuni üks partneritest alistub. Võitlus algab püstiasendist, kuid keskendub rohkem maasvõitlusele, kus kasutatakse nii valuvõtteid kui ka kägistamist.

Print Friendly, PDF & Email