Ettevõte tahab ehituskeeluvööndis tuulikut püstitada (9)

Ettevõte tahab ehituskeeluvööndis tuulikut püstitada

 

Vannitootja AS Balteco soovib oma Saarekülas asuva Luhina sadama puhkekoha juurde ehituskeeluvööndisse püstitada pukktuuliku.

“Ma olin tükk aega üllatunud, kui sellise sooviga üldse tuldi,” ütles Laimjala valla ehitus-majandusnõunik Ado Aus, kes oma sõnul pole siiani õieti aru saanud, milleks on sellesse kohta tarvis pukktuulikut. “Sisuliselt on see butafooria ja praktilist väärtust tal ei ole,” lisas ta.

Keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare regiooni looduskasutuse spetsialist Piret Lang ütles, et tuuliku asukohaks valitud paik asub lisaks ehituskeeluvööndile ka hoiu-alal. Hoiuala elupaigatüüpi tuulik eeldatavasti ei kahjusta, kuid keeluvööndi vähendamiseks tuleb algatada detailplaneering ja põhjendada tuuliku hädavajalikkust. “Ma olen üsna kindel, et nii väikese asja pärast ei hakata tegema detailplaneeringut, pealegi pole Laimjala valla üldplaneeringus selle koha peal ehituskeeluvööndi vähendamisest juttugi,” osutas Piret Lang, kelle sõnul tähendaks tuuliku ehitamine valla üldplaneeringu muutmist.

Ado Aus märkis, et juhul kui keskkonnaamet peab tuuliku püstitamist võimalikuks, pole ehituskeeluvööndi vähendamine välistatud, vastasel juhul pole mõtet aega ega raha kulutada. AS Balteco juhataja Marko Pählapuu sõnul pärineb tuuliku ehitamise mõte Saaremaa tuulikuehitajalt Arne Maripuult. “Meile see mõte meeldis ja tuulik sobib sinna. Kui keskkonnaametilt luba ei saa, ega me seda siis püsti pane,” ütles Pählapuu.

Arne Maripuu hinnangul sobib tuulik Luhina neeme tippu visuaalselt väga hästi. “Selline asi sobib pea igale poole. Kunagi oli neid Saaremaal igal pool ja tuulik ei riiva kuskil silma. Võib-olla kesklinnas hakkab vastu,” ütles Maripuu.

Print Friendly, PDF & Email