Diiselautod suvise kütusega hädas (13)

Diiselautod suvise kütusega hädas

VÕIB TANKIDA: Esmaspäevast müüb Alexela talvist kütust, mis pakasega ära ei külmu.
Foto: Egon Ligi

Ootamatult tulnud külmad on jätnud teele mitmed diiselkütust kasutanud masinad. Põhjuseks see, et autopaagis olnud suvine kütus külmus miinuskraadidega ära.

“Ostsin esmaspäeval Tuulte Roosi tanklast diislikütust, see jäi kanistrisse seisma ja hommikuks oli sellest järel puderjas mass,” rääkis Saarte Häälele mees, kes ei soovinud oma nime lehes avaldada. “Õnneks ei kallanud ma seda otse autosse,” ütles ta, lisades, et on väga imelik, et kõik tanklad, sealhulgas ka Alexela, reklaamivad, et neil on talvine kütus, aga tegelikult ei ole.

Ka Saare Autexi autoteenindusest kinnitati Saarte Häälele eile, et kütuseprobleemiga diiselmasinaid on neil tulnud teelt ära tuua küll. Põhjuseks enamasti ikka see, et inimesed sõidavad kütusega, mida nad tankisid oktoobri lõpus või novembri alguses. AS-i Alexela Oil müügidirektor Aivar Räim ütles Saarte Häälele, et Eesti vabariigis kehtiva seaduse kohaselt algab talvise diislikütuse kohustuslik müügiperiood 1. detsembrist, kuid nemad on talvist kütust hakanud müüma juba varem.

Räim kinnitas, et alates 29. novembrist on kõikides Alexela tanklates saadaval talvine diislikütus, mis vastab oma näitajate poolest kütustele kehtestatud kvaliteedinõuetele ja standardile. Räime sõnul tähistatakse talvine diislikütus tankuril lumehelbekese kujutisega ja kassakviitungil tähisega DT CS3. Seega võis klient, kes ostis kütust esmaspäeva hommikul, saada tõepoolest veel üleminekuperioodi kütust.

“Lähtudes meie klimaatilistest tingimustest, alustasime juba oktoobris üleminekuperioodile vastava diislikütuse müüki ja alates 15. novembrist alustasime talvise diislikütuse vedu tanklatesse üle Eesti,” selgitas Räim, rõhutades veel kord, et 29. novembriks oli kütus kõikides mahutites täielikult vahetatud ning Alexela tanklates, sh Kuressaares pandi välja vastav märgistus. “Alates sellest hetkest garanteerime, et kütus vastab standardis etteantud talvise diislikütuse normidele,” kinnitas Räim.

Print Friendly, PDF & Email