Maavanem: kopter ei ole ühistranspordi-vahend (17)

Läinud nädalal kirjutasime sellest, kuidas ruhnlased olid nädala jagu päevi ühegi saarelt või saarele pääsu võimaluseta, kuna Ruhnu lennurada oli liigvee tõttu suletud. Ruhnlased ise oleksid soovinud kiireteks ja vajalikeks käikudeks mõnda kopterireisi Saaremaale ja mandrile, kuid Saare maavalitsus organiseeris neile möödunud reedeks hoopis paar laevareisi.

Eile selgitas maavanem Toomas Kasemaa, et transpordivahendi organiseerimise juures oli üks küsimus ka selles, mis siis ikkagi on transpordivahend. Laev ja lennuk on. “Helikopter ei ole,” selgitas Kasemaa, lisades, et riiklik helikopter saab olla vaid erinevateks hädajuhtumiteks.

“Kopter on hädaabijuhtumiteks. See on see, mida nimetatakse force major’iks ehk vääramatuks jõuks. Kui ruhnlasi ei ole mitte millegagi vedada, ilmastik ei vasta, lennuväli ei ole töökorras ja mitte mingi muu ühistranspordivahend ei liigu, siis sellisel juhul tuleb kõne alla, et kasutame vääramatu jõu ületamiseks helikopterit,” rääkis Toomas Kasemaa.

Maavanem mainis, et helikopteri peale pileteid ei müüda, mistõttu võib selline transpordivahend ruhnlastele tõepoolest kõige rohkem meelt mööda olla. “Miks mitte, ma isegi läheks võib-olla helikopteriga Tartusse, kui sellised ilmastikutingimused on nagu praegu. Aga sellist luksust saab vaid vääramatu jõu korral kasutada. Kui mitte midagi muud enam ei liigu,” kinnitas ta.

Esmaspäeva hommikul võimaldasid tingimused taasavada ka Ruhnu lennuraja ning pileteid oli Ruhnu lennuvälja kodulehe andmeil pakkuda kõigile lendudele.

Print Friendly, PDF & Email